Кредит “онлайн”. Як не потрапити в тенета шахраїв

Інтернет-шахраїСьогодні, завдяки світовій мережі інтернет, можна придбати абсолютно все, за прийнятною для себе ціною. Товари та послуги онлайн стали доступними не лише для споживачів, а й для шахраїв, які успішно використовують довірливість людей та їх бажання максимально зекономити на покупці.

Щоб не стати жертвами аферистів, слід бути максимально обережними та обізнаними щодо вимог для оформлення угод.

Все частіше звертає на себе увагу шахраїв – активний розвиток в Україні онлайн – кредитування.

Однак, запам’ятайте, що кредит для кредитодавця – це теж ризик, і для його мінімізації  фінансова установа буде дотримуватися основних вимог законодавства при наданні кредиту.

Так, чинний Цивільний кодекс України визначає, що за кредитним договором банк чи інша фінансова установа зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.

Обов’язковою вимогою є укладення кредитного договору у письмовій формі, тобто його належне підписання. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним.

В свою чергу, підписання кредитного договору чи заявки на отримання кредитних коштів може бути вчинене особисто або за допомогою електронного цифрового  підпису.

І лише виключно після підписання договору – кредитодавець надає позичальнику грошові кошти.

Не вважається наданням кредиту  перерахунок на банківську картку грошових коштів від позичальника до кредитодавця, пропозиція отримати кредитні кошти без підписання договору, а лише на підставі ліцензії чи інших документів кредитодавця.

Якщо хочете отримати належну фінансову послугу, звертайтеся до офіційних представників фінансових установ. Швидкість та зручність онлайн кредитування, юридична необізнаність  та поверхневе розуміння ситуації – це все, може коштувати вам дорого.

Декілька практичних порад, як не стати жертвою шахраїв:

  1. Ніколи не передавайте копії свого паспорта та ІПН сумнівним особам. Якщо шляхом обману шахраї заволоділи Вашими документами чи копіями, відразу звертайтеся в поліцію з заявою про втрату паспорта.
  2. Для того, щоб перерахувати кошти на Вашу банківську карту, достатньо повідомити фінансовій установі-кредитору  її номер. Ніколи не передавайте стороннім особам  дані пін-коду, CVV2, дату видачі карти та іншу конфіденційну інформацію.
  3. Будь-яка консультація, що передує оформленню кредиту, є безкоштовною. Досить часто шахраї вимагають наперед від потенційного позичальника перевести відносно невелику суму грошей за оплату послуг (наприклад, нотаріуса), щоб надалі гарантовано отримати позику на картку будь-якого банку України.
  4. Фінансові компанії, що надають кредити (в т.ч. і онлайн кредитори) мають інтернет-сайти, де розміщено інформацію про саму установу, контактні телефони, адреси тощо.
  5. Всі дані (ПІБ, паспортні дані, ІПН, адреса)  повинні вводитися безпосередньо у формі на сайті. Серйозні компанії ніколи не просять переслати дані поштою, через Viber або в sms.
  6. Пам”ятайте, що пропозиція видати кошти швидко під вкрай низькі відсотки на великий термін, скоріше за все, шахрайство.
Опубліковано у Важливо, Корисно знати, Публікації. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 × = сімдесят два

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>