Порада автовласникам: що робити, якщо у винуватця ДТП немає поліса автоцивілки

Перш, ніж переходити до оформлення ДТП, необхідно упевнитися в тому, що поліси ОСАГО всіх учасників події дійсні. Зробити це можна, відсканувавши QR-код на страховому полісі. Ще один варіант – зайти на сайт МТСБУ і знайти в базі свій договір за номером авто або серією та номером страхового поліса https://cbd.mtibu.kiev.ua/MTSBU_Pages/Tree.aspx?autoauth=true . Також, щоб перевірити дійсність поліса, можна просто зателефонувати в МТСБУ або в свою страхову компанію.

Якщо в результаті перевірки з’ясувалося, що у винуватця аварії відповідальність не застрахована, необхідно викликати поліцію. Після оформлення ДТП, потерпілому слід звернутися за відшкодуванням в МТСБУ. Але спершу йому доведеться піти в суд і отримати рішення про визнання незастрахованої водія винним у ДТП. При цьому Моторне бюро заплатить потерпілому тільки в тому випадку, якщо у нього самого на момент аварії був поліс «автоцивілки».

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


5 − чотири =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>