Як правильно взяти кредит?

Пропонуємо поговорити про те, як правильно взяти кредит. На жаль, практика показує, що переважна більшість людей користується кредитами абсолютно бездумно, вважаючи найбільш вигідними варіантами ті, які їм нав’язують банки, а не ті, які дійсно є такими. Тому питання грамотного вибору фінансової установи, програми та умов кредитування є одними з ключових моментів розвитку фінансової грамотності людини, якій однозначно слід приділяти увагу.

Будь-який кредит – це постійні витрати на довгі місяці, а можливо – й роки.  Причому, “вилка” цих витрат при однаковій сумі позики та використанні різних програм кредитування може бути дуже суттєвою, інколи навіть відрізнятися в рази. Саме тому будь-яка людина, яка бажає скористатися позикою, повинна добре знати, як правильно взяти кредит. Якщо, звичайно ж, їй не все рівно, що буде з особистим чи сімейним бюджетом на протязі всього періоду користування позиковими коштами.

Отже, пропонуємо вашій увазі добірку з чотирьох правил, які підкажуть вам, як правильно взяти кредит.

Правило 1. Чим простіше – тим дорожче. Думаючи про те, як правильно взяти кредит, правильно розставляйте пріоритети. Вигідно там, де доведеться менше заплатити, а не там, де швидко та без документів. Зрозумійте одну просту річ:

  • Ø якщо фінансова установа легко та швидко розглядає заявку на кредит;
  • Ø практично не вимагає ніяких документів;
  • Ø готова видати гроші готівкою на будь-які потреби без контролю цільового використання;
  • Ø не вимагає початкового внеску;
  • Ø не вимагає застави, поручителів і т.д.

– цей кредит найдорожчий. І чим більше перерахованих вище компонентів ви зустрінете в кредитній пропозиції, тим позика буде дорожчою та невигідною. Вся справа в тому, що кожен подібний “крок назустріч клієнту” (саме так банки підносять це в рекламі своїх кредитних продуктів) збільшує сукупну вартість кредиту. Не рекомендуємо користуватися якимись спрощеними та прискореними процедурами кредитування. Дотримуйтесь приказки: “Поспішиш – людей насмішиш”.

Правило 2. Обирати фінансову установу для кредиту варто дуже ретельно. Ні в якому випадку не варто звертатися за кредитом в першу ліпшу фінансову установу. Це говоритиме лише про нераціональне управління особистими фінансами.

Правило 3. Для будь-якої мети є своя програма кредитування. В більшості випадків найвигідніше скористатися цільовою програмою кредитування, яка розрахована на ту категорію позичальників, до якої належите саме ви і на використання позикових коштів на ті цілі, які потрібні вам. Як мінімум – просто сядьте та порахуйте, що вам буде вигідніше в плані переплати за весь період користування позикою.

Правило 4. Уважно вивчайте всі умови кредитування. Про це, мабуть, можна прочитати в будь-яких рекомендаціях, які підказують, як правильно взяти кредит. Але, на жаль, не дивлячись на такі часті нагадування, все рівно більшість позичальників навіть не читають кредитні договори, особливо, якщо мова йде про невеликі кредити чи видачі кредитних карток. Як правило, вони просто цікавляться, скільки їм доведеться платити в місяць та якого числа, просять показати, де це написано в договорі… Все! Хоча окрім цього там є велика кількість моментів, на які обов’язково варто звертати увагу ще до моменту отримання позики. В першу чергу сюди відносяться наступні моменти:

  • Ø Не лише відсотки, але й всі комісії, пов’язані з видачею, обслуговуванням та погашенням кредиту.
  • Ø Тарифи за обслуговування рахунків, відкритих для видачі та погашення кредиту (поточні, карткові рахунки).
  • Ø Розмір та умови нарахування штрафних санкцій за прострочення по кредиту.
  • Ø Всі умови дострокового погашення кредиту.
  • Ø Умови страхування життя позичальника та застави.

В багатьох випадках перераховані умови “викачують” з позичальника набагато більше коштів, ніж безпосередньо сама відсоткова ставка. Останніми роками у фінансових установах стало нормою поповнювати свої доходи за рахунок так званих “прихованих комісій”, яких по кожному кредиту може бути одразу декілька.

Не варто боятися застосовувати всі ці правила на практиці: лише так ви зможете підібрати дійсно вигідний кредит для своїх потреб та побудувати відносини з фінансовою установою, як з партнером, а не як з механізмом для “викачки” грошей.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Без коментарів.