Поради від КС «Оберіг» для клієнтів фінансових установ !!!

На сьогоднішній день, є актуальним питання закриття боргових зобов’язань перед фінансовими установами. ВИ   — порядна , розумна людина , вмієте рахувати свій сімейний бюджет, проблем із погашенням раніше оформленних кредитів не було , але після повного погашення чергової позики , Вам повідомили  не приємну новину , що ВИ ще винні банку , хоча при останньому платежі, Вас в усній формі кредитний інспектор запевнив, про повне погашення  позики. І тут випливають багато несподіванок :або позичальник чогось не доплатив, або  приховані пені та комісії, плата за обслуговування рахунка тощо… Із задоволенням розповімо, як правильно це зробити, щоб фінансові установи в майбутньому не мали до вас ніяких претензій.

ВАШІ ДІЇ, закриваючи кредит:

1. Зберігайте оригінали документів, що підтверджують здійснення кредитних платежів. На практиці виникають ситуації, коли позичальники змушені доводити банкам факти належного виконання ними кредитних зобов’язань, у тому числі в судовому порядку.

2. Уточніть, чи немає у вас в банку інших рахунків, крім кредитного, і чи немає там якоїсь заборгованості. Банки часто відкривають відразу кілька рахунків — для тіла кредиту, відсотків, також можуть відкриватися карткові рахунки і т.д.

3. Вимагайте довідку про погашення кредиту та виписки за рахунками.

4. Якщо кредит був заставним, необхідно подбати про те, щоб банк звільнив заставне майно (вилучив його з державних реєстрів про відсутність обтяження рухомого / нерухомого майна).

Додатково за наявності ,прикладіть ксерокопії всіх ваших квитанцій про внесення щомісячних платежів по кредиту і вимагайте, щоб співробітники банку зробили вам завірену ксерокопію заяви з датою прийому документів від вас. Протягом двох тижнів (але не пізніше ніж через  місяць!) Фінансова установа зобов’язана видати вам необхідну довідку! І от як тільки ви її отримаєте від свого кредитора, вважайте, що ви більше нічого не винні банку.

Ще , радимо написати заяву на відключення всіх супутніх послуг: ліквідуємо пластикову карту, за допомогою якої вносились гроші, позиковий і поточний рахунок, всі пакети послуг, прив’язані до кредиту (це може бути смс-сервіс, додаткові карти та рахунки, страховка і так далі) . Якщо виникне необхідність, ці послуги завжди можна оформити заново, але вже без прив’язки до кредиту, адже відомо, що вартість супроводжуючих кредит послуг набагато більше вартості послуг, що надаються окремо. Трапляються і такі випадки , коли банки передають помилкову інформацію до УБКІ (Українське бюро кредитних історій), потрібно робити запит до УБКІ і переконатися ,що Ваша кредитна історія позитивна .

Довідку про закриття кредиту та ксерокопію заяви на її видачу, а також виписку по рахунку після погашення позики ні в якому разі не втрачайте і не викидайте! Вам потрібно зберігати ці документи хоча б протягом трьох років (строку позовної давності). Тоді ніякі проблеми з кредитами вам не будуть страшні!

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


шість − 2 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>