Капіталізація вкладу: плюси і мінуси

Капіталізація відсотківце спосіб розрахунку відсотків по вкладу, при якому сума вкладу спочатку збільшується на вже нараховані відсотки, а потім від отриманої суми вважається відсоток за черговий період. У народі це називають “відсотки на відсотки”, в фінансах – “складні проценти”.

Здавалося б, переваги капіталізації відсотків за вкладом очевидні: сума депозиту безперервно збільшується, а на вже нараховані відсотки нараховується додатковий дохід. Проте потрібно враховувати де-яки аспекти, і бажано зробити розрахунок за різними програмами.

1. Якщо робити вибір між внеском з капіталізацією відсотків і з виплатою в кінці терміну то, вигідніше вибирати депозит з капіталізацією. Баженно в цьому випадку вибирати такий договір , де капіталізація відсотків є щомісячною ,а не квартальною або річною.
2. Вибираючи депозит і розраховуючи по ньому передбачуваний дохід, потрібно пам’ятати, що процентна ставка по депозитах, де дохід нараховується складними відсотками, нижчі за середні показники банківських ставок за вкладами з простими відсотками.
3. Капіталізацію вкладу часто вибирають люди ,яки не мають змогу , або не мають бажання з”являтись до фінансової установи щомісяця, щоб перекласти своє нараховані відсотки самостіно. Якщо ж ви ставити на мені накопичувати кошти і крім відсотків довности певну суму вкладу шомісяця варто обирати два договори, а саме з максимальною сумою відсотків щомісяця , та договір з правом поповненя вкладу. В такому разі ваш дохід буде більшим.

Давайте підведемо підсумок- при виборі депозиту слід керуватися в першу чергу не ставкою, а потребою. Якщо ви розраховуєте отримувати дохід від відсотків щомісяця, то сенсу в депозиті з капіталізацією немає. Якщо хочете отримати максимальний прибуток від своїх коштів, то краще відкрити депозит з отриманням відсотків в обумовлені договором терміни. Зазвичай ставки за таким депозитом вище. Рішення залежить виключно від ваших фінансових зобов’язань.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 + дев'ять =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>