Змінено правила переміщення валюти через митний кордон України

23 березня 2017 року набули чинності зміни до Інструкції «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України», внесені Постановою Національного банку України № 24 від 21.03.2017 р.

Як і раніше, фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу.

Фізична особа — резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі, а також при наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах ), і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою, якщо така мала місце, виключно на ту суму, яка перевищує в еквіваленті 10 000 євро.

Раніше в якості підтверджуючого документа приймалась тільки довідка з банку про зняття коштів.

Термін дії таких документів становить 90 календарних днів, починаючи з дня зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах) або дати видачі довідки про виплату готівки закордонною дипломатичною установою України. Раніше термін дії документів становив 30 календарних днів.

Фізична особа — нерезидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Фізична особа — нерезидент має право вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, якщо сума вивезених готівкових коштів не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну. Вивіз готівки в такому випадку здійснюється за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Нагадаємо, що перерахунок сум готівки в євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим Національним банком, або за крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют на день перетинання митного кордону України або на день пересилання готівки.

Джерело: http://www.prostopravo.com.ua/

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


вісім + = 16

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>