Багато людей стикаються з такою ситуацією, коли їх дохід вже довгий час стабільно підвищується, а ось накопичень ніяк не виходить зробити. Сімейний бюджет також не змінюється, а у деяких навіть з’являються борги. Між тим, всі основи фінансового благополуччя дуже прості і не потрібно бути фінансистом або економістом, щоб зрозуміти їх, прийняти і почати застосовувати на практиці.
Основні правила управління фінансовими коштами:
1. Суворий контроль всіх фінансових потоків
2. Раціональне створення накопичень
Між витратами та доходами повинна бути дуже відчутна різниця на користь доходів! І саме ця різниця і є НАКОПИЧЕННЯ.
Всім слід запам’ятати одну просту істину — чим більше накопичення, тим вище фінансове благополуччя і ближче до вас ваші потреби. Як показує практика, кожна людина в змозі скоротити свої витрати навіть до 50% і це ніяк не відображається на якості її життя. Просто вона вміє правильно розподіляти свої фінансові потоки. Таким чином, щоб поліпшити своє фінансове становище, слід відкладати від 10 до 20% свого доходу і ввести цей процес у щомісячний ритуал.
3. Правильне інвестування
Всім чудово відомо, що найбільший дохід можна отримати в тому випадку, якщо ваші накопичення не лежать мертвим вантажем під подушкою, а ПРАЦЮЮТЬ і приносять вам прибуток. Інструмент такого заробітку — це інвестування в успішні проекти, в свій власний бізнес, банківські депозитні вклади, фондовий ринок та інші фінансові інструменти.
4. Планування особистих фінансів
Саме чітко складений план розподілу фінансових коштів і є основа вашого фінансового життя. Тут важливо навчитися правильно розставити пріоритети, поставити важливі і другорядні цілі, позначити етапи реалізації цього плану.
Поняття економія сьогодні може бути представлено в дещо іншому світлі: оптимізація витрат, при якій ви зможете накопичити необхідні суми і при цьому не міняти в гіршу сторону звичний образ і рівень життя.
Оптимізація — це не що інше, як розумний розподіл своїх грошових коштів. Іншими словами — ви не викреслюєте із своїх статей витрат пункти, ви просто починаєте так їх розподіляти, щоб в кінцевому підсумку отримати мінімальні витрати і велику економію.
Незалежно від того, як і яким чином ви управляєте своїми фінансами, ви повинні чітко розуміти, що тільки підвищення свого рівня фінансової грамотності допоможе вам домогтися особистого благополуччя і навчитися правильно розподіляти свої кошти по всіх статтях витрат. Людина повинна перебувати в постійному вдосконаленні, аналізі своїх витрат з метою їх оптимізації, при цьому впроваджувати нові методи отримання доходу, вчитися інвестувати і управляти своїми коштами.