Щодо оподаткування доходів за депозитами

Всі ми небезпідставно турбуємось щодо новацій, запропонованих Міністерством фінансів з приводу оподаткування депозитів.

Остаточного рішення поки що немає, і хоча 1 липня вже настало, все ж маємо донести до вашого відома таке:

26 червня, в комітеті з питань податкової та митної політики Верховної Ради відбулась робоча нарада з приводу проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу» (№ 4101а від 18.06.2014 р.) та безпосередньо питань сплати спеціального податку в розмірі 18 % з нарахованих депозитів тощо.

В обговоренні взяли участь народні депутати, представники Міністерства фінансів (ініціатори та розробники вищезгаданого Закону), Національного банку України та Національної Комісії з цінних паперів та фондового ринку. Також до обговорення були запрошені представники фінансового ринку — Всеукраїнська асоціація кредитних спілок, банківського — Національна асоціація банків України та Український кредитно-банківський союз, фондового — Українська асоціація інвестиційного бізнесу та Асоціація фондового партнерства, інші експерти.

Слід зазначити, ВАКС продовжила наполягати на тому, що ставку податку на вклади (депозити) у розмірі 5 % не залежно від суми отриманих (нарахованих) відсотків є зрозумілою та більш прийнятною для вкладників і кредитного ринку.

Таку позицію підтримали й Національна асоціація банків України, і, навіть, фахівці Національного банку.

Проте 26 червня проводилось обговорення, а не остаточне вирішення питання, яке належить виключно до компетенції Верховної Ради України.

За підсумками обговорення було запропоновано:

- виключити з проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу» (№ 4101а від 18.06.2014 р.) вимогу щодо обов’язку сплати кредитними спілками спеціального податку на прибуток у розмірі 18 %;

- запропонувати Верховній Раді розглянути пропозицію щодо встановлення 15 % податку на всі нараховані пасивні доходи (передбачені Податковим кодексом України), який за вкладника буде сплачувати фінансова установа, виконуючи, таким чином, функцію податкового агента;

- нараховувати й утримувати податок із загальної суми вкладів (депозитів), а не по кожному платнику окремо.

(Отже, буде відсутня необхідність подавати форму 1-ДФ до податкової, що в свою чергу забезпечить конфіденційність інформації стосовно вкладників кредитних спілок)

- скасувати запропоновану раніше прогресивну шкалу оподаткування процентів. Тобто оподаткування процентів не буде залежить від сум отриманих процентів.

Слід зазначити, що вимоги до банків ті ж самі й, напевно, це слід пояснювати вкладникам, які можливо будуть вважати, що банк мають інші умови.

Наголошуємо: це — пропозиції комітету ВР, які обговорювались з представниками державних органів і професійних об’єднань. Остаточне рішення (приймається шляхом голосування депутатів) буде прийнято на наступному пленарному тижні (орієнтовно 4 липня).

Кредитним спілкам слід звернути увагу на те, що планується «…застосувати вимоги з початку того податкового періоду, у який було прийнято Закон». У разі, якщо таку норму приймуть, це буде виглядати так: наприклад, 4 липня Закон буде прийнятий, 5 липня від буде опублікований, а 7 липня — набуде чинності. Проте розрахунки (не нарахування) слід робити з 1 липня (початок податкового періоду, коли прийнятий Закон).

Шановні колеги та клієнти! Питань надзвичайно багато, а відповідей поки що немає, особливо беручи до уваги те, що остаточне рішення ще не ухвалене.

Невелика, але залишається надія, що народні депутати все ж таки приймуть рішення щодо встановлення 5 % податку на депозити й паї.

Чекаємо.

Опубліковано у Важливо, Новини, Публікації. Додати до закладок Постійне посилання.

Без коментарів.