Розпочато діалог щодо впровадження гарантій Урядом США по кредитах, які видають кредитні спілки

В стінах Нацкомфінпослуг відбулась трьохстороння зустріч між фахівцями Комісії, інвестиційними експертами Департаменту кредитних гарантій USAID (Development Credit Authority, DCA), представниками Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС)

Член Нацкомфінпослуг Сергій Бірюк та фахівці Департаменту розвитку ринків фінансових послуг та фінансового моніторингу, Департаменту методології, стандартів регулювання та нагляду за фінансовими установами та Департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг 29 квітня 2014 року провели робочу зустріч з інвестиційними експертами Департаменту кредитних гарантій проекту USAID та представниками Всеукраїнської асоціації кредитних спілок.

Метою зустрічі було обговорення можливостей впровадження програми надання кредитних гарантій від американського державного казначейства, які спрямовані на мобілізацію кредитних ресурсів для малого та середнього бізнесу, зокрема, в галузі сільськогосподарського виробництва. Загальна сума гарантій передбачається в розмірі 5-7 мільйонів доларів США.

Проект USAID «Aгроінвест в Україні», метою якого є стимулювання розвитку аграрного сектору в Україні, розрахований на п’ять років і тісно співпрацює з Міністерством аграрної політики та продовольства України. Одним з основних завдань проекту є стимулювання аграріїв, в першу чергу малих та середніх, за рахунок кредитного фінансування. У цьому напрямку Проект більше трьох років працює з кредитними спілками та асоціаціями кредитних спілок. До останнього часу допомога Проекту полягала у наданні технічної допомоги і наразі розглядається можливість надання програми кредитних гарантій для кредитних союзів.

За словами інвестиційного менеджера DCA USAID Джейсона Флеммінга, програма надання гарантій – це тимчасовий засіб, який сприяє швидкому збільшенню обсягів кредитування. «Гарантії покривають половину боргових зобов’язань позичальника, їх можна розглядати як страхування погашення кредитного зобов’язання. Головна ідея надання гарантій – гарантування кредитних зобов’язань, допомогти партнеру освоїти нові можливості для кредитування. Строк надання гарантій 5-7 років», – повідомив Джейсон Флеммінг.

За словами Члена Нацкомфінпослуг Сергія Бірюка, надання гарантій Україні на суму 5 мільйонів доларів для кредитування малого та середнього сільськогосподарського виробника кредитними союзами може стати каталізатором змін до законодавства в сфері кредитних спілок.

Під час зустрічі учасники також обговорили нагальні питання, що виникають на ринку кредитної кооперації, у тому числі в сегменті кредитування сільськогосподарських виробників. В ході обговорення окремо було виділено питання, яке потребує якнайскорішого вирішення, а саме – застаріле законодавство, що унеможливлює кредитне фінансування юридичних осіб.

Сторони домовилися налагодити тісну співпрацю між експертами Проекту «Aгроінвест в Україні» та фахівцями Нацкомфінпослуг з метою створення моделі пілотного проекту з подальшим втілення проекту у практичну площину.

Інформація за даними проекту Про кредитні спілки

Опубліковано у Новини, Публікації. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


шість + 5 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>