Фінансова стабільність класичних кредитних спілок

Незважаючи на складну політичну ситуацію в країні, потреба в грошових коштах простих українців не зменшується, отже, люди звертаються до перевірених часом фінансових установ.

«Свій до свого по своє!» — принцип кредитного кооперативного руху, який зародився  в кінці XIX століття в Україні, актуальний сьогодні як ніколи. Кредитні спілки в черговий раз довели: вони поруч з людьми, працюють стабільно й виважено, не піддаючись паніці.

Кредитні спілки часто порівнюють з банками, тож давайте спробуємо розібратися. Дійсно, депозити (вклади)— схожий напрямок, а далі —одні відмінності. Якщо банк працює для отримання прибутку самого власника, кредитна спілка існує з іншою метою: задоволення потреб своїх членів. Банк часто вимагає у позичальника заставне майно, а кредитна спілка працює з порукою, зручним та дієвим способом забезпечення кредиту. Банки працюють здебільшого в містах, з незнайомими людьми,  орієнтуючись на  максимальний прибуток від видачі кредитів, а кредитні спілки діють навіть в маленьких селищах, де всі спілчани, як на долоні, таким чином мінімізуючи ризиковані кредити та допомагаючи людям.

Нарешті, одна з основних відмінностей, яка стала на сьогодні актуальна, як ніколи: банки працюють з пластиковими картками (кредитні, зарплатні, дебетові), а кредитні спілки— з готівкою. Останні події в Україні довели: там, де банківській системі було важко справитися з панікою людей, коли банківські платіжні системи дали масовий збій,  кредитні спілки спокійно працювали в штатному режимі.

Класична кредитна спілка завжди максимально наближена до людей, їй потреб, приймає участь в житті громади. Бути членом кредитної спілки наразі— це мати виключні привілеї вкладника чи позичальника: доступно, прозоро і вигідно.

Так, для позичальника-спілчанина дуже важливо, коли кредит простий, є детальний графік щомісячних платежів, чітко видно основну суму та проценти, а потім не випливе жодних додаткових платежів, страховок чи щомісячних комісій, касового обслуговування тощо. Позичальник у будь-який час може достроково сплатити позику без жодних додаткових санкцій чи пені, економлячи при цьому час та власні кошти. Разом з тим, позичальник має усвідомлювати свою відповідальність перед спілчанами: це не тільки готівковий кредит, але й кредит довіри. І спілка робить усе для того, щоб видавати кредити якісним позичальникам: проводить всебічний моніторинг потенційного позичальника, вивчає кредитну історію, платоспроможність тощо, адже від цього залежить стабільність роботи КС в майбутньому та гарантії виконання її зобов”язань перед вкладниками. Так, готівковий споживчий кредит в декілька тисяч гривень забезпечується мінімум двома людьми,  що мінімізує неповернення і попереджає заборгованість.

Аналогічно, вкладники-члени спілок мають свої привілеї. Адже стабільна робота класичної КС дає гарантії своєчасного отримання своїх коштів з процентами по вкладах. З усією авторитетністю сьогодні можна сказати, що довіра до кредитних спілок тільки зростає, ми не спостерігаємо панічного настрою, відтоку депозитів, більше того, навпаки, депозитний портфель примножується. Саме кредитній спілці довіряють свої кошти все більше вкладників, адже тут спрацьовує якраз той  принцип, йде“свій до свого”. Коли люди знайомі багато років, пройшли пліч-о-пліч багато випробувань (змін в економіці, політичну нестабільність), але виконали свої обіцянки, то й наступні події не порушать довіру спілчан. Звичайно, не варто спокушатися зависокими, привабливими депозитними ставками деяких фінансових установ, це має насторожити потенційного вкладника. Краще довіряти спілкам, що довго працюють в одному регіоні, ведуть виважену кредитну та депозитну політику.

Рекомендуємо потенційним вкладникам звернути увагу на умови кредитування фінустанов. Адже банківські кредитні продукти, хоч на перший погляд, спокушають доступністю та низькими ставками, зазвичай, на виході значно дорожчі за готівковий кредит у спілці, до того ж незабезпечені. В підсумку, це означає для вкладника більший ризик неповернення свого депозиту через проблемні кредити фінустанови в майбутньому.

Якщо кредитна спілка працює стабільно  вже багато років, незважаючи на економічні та політичні чинники, то секрет її успішності — у високій професійності та відповідальності як перед позичальниками, так і перед вкладниками.

Зауважимо, що неспокійна ситуація в країні практично не позначилася на роботі кредитних спілок. Стабільна робота КС в  черговий раз довела, що дотримання “золотої середини”, виважена кредитна і депозитна політика -ось “кити”, на яких базується принцип класичної кредитної спілки у будь-які часи.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


шість − 4 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>