Верховний суд зобов’язав підприємців виплачувати борги навіть після закриття бізнесу

Верховний суд дійшов висновку, що фізичні особи-приватні підприємці повинні нести відповідальність за боргами всім своїм майном навіть після закриття їхнього бізнесу. Про це йдеться в правовому висновку ВСУ, винесеному 4 грудня 2013 в рамках суперечки про визнання припинення зобов’язань за іпотечним договором.

ВСУ зазначив, що згідно ст.ст. 51, 52, 598-609 Цивільного кодексу та ст. 47-49 закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, у разі ліквідації фізособи-суб’єкта підприємницької діяльності його зобов’язання за договорами не припиняються. Вони залишаються за позичальником як за фізособою, оскільки воно не припиняє свого існування.

“Фізособа-підприємець відповідає за своїми зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном. І так як основне зобов’язання за кредитним договором не припинилося, немає підстав для припинення іпотеки”, – йдеться у рішенні ВСУ.
Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 + два =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>