ГО “Наше Право” довела: перемогти псевдокредиторів можливо.

Суди першої та апеляційної інстанції дійшли висновку, що «обман і нечесна підприємницька практика лежить в основі договорів та діяльності ПП «Грандфінресурс» (Альянс–Україна), ПП «Кредіт Груп» та ТОВ «Альфа Бізнес» (Програма «Центр Інвест»).

Десятки обманутих громадян Сумщини за підтримки громадської організації «Наше право» звернулися до судів про визнання недійсними договорів, укладених з ПП «Грандфінресурс», ПП «Кредіт Груп» та ТОВ «Альфа Бізнес».

Всі вони були введені в оману недостовірною інформацією, яка поширювалась в газеті та при зустрічі з представниками псевдокредиторів:

«з метою отримання позики, дізнавшись про таку можливість із оголошення в газеті «Ваш шанс». (а.с.11). Як вбачається з оголошення, де крупними літерами виділено слово «позика», пропонується її отримання «населенню від 5000 до 300000 грн., без довідки про доходи». Крім того, з оголошення вбачається адреса відповідача: м. Суми, вул.. Петропавлівська,60.

Як пояснив представник позивача, 09.10.2012 року позивач прийшла за зазначеною адресою, з нею розмовляла менеджер підприємства ОСОБА_2, яка запевнила позивача в тому, що вона отримає позику у необхідному їй розмірі (55000 грн.), сплативши перший внесок в сумі 3300 грн. в рахунок погашення в подальшому своїх зобов’язань за договором. Після цього, менеджер надала реквізити відповідного рахунку та зазначила, що позику позивач зможе отримати вже 13.10.2012 року. Крім того, представник позивача пояснив, що договори для підписання позивачу було надано після оплати нею 3300 грн. Під час укладення договору менеджер показала де потрібно поставити підпис. Позивач договорів та додатків до нього не читала, оскільки вони були написані дуже дрібним шрифтом та вона вважала, що договори є типовими і в них містяться саме ті умови, про які в розмові вказала менеджер.»

Рішення суду  про визнання недійсним договору з ПП “Кредіт Груп”

Суди, оцінивши докази сторін та умови договору, дійшли висновку, що договори є недійсними, оскільки були укладені внаслідок обману з боку псевдокредиторів, а саме:

- Умови договорів з даними організаціями є несправедливими та непрозорими, внаслідок чого утворюється істотний дисбаланс договірних прав і обов’язків на шкоду споживачеві;

- що ПП „Грандфінресурс” здійснює нечесну підприємницьку практику, оскільки фонди групи з придбання товару/позики формуються виключно за рахунок внесків інших клієнтів системи, без залучення коштів товариства, а розподіл коштів фонду групи між клієнтами являє собою реалізацію діяльності пірамідальної схеми.

Рішення суду про визнання недійсним договору з ТОВ “Альфа Бізнес”

-  діяльність ПП «Грандфінресурс» вводить споживача в оману, оскільки програма “Альянс Україна” формується виключно на кошти учасників програми без залучення коштів ПП “Грандфінресурс”. Оплата товару здійснюється за кошти, внесені учасниками програми і в подальшому учасник, який отримав товар, сплачує внески, які фактично компенсують кошти іншим учасникам програми, тобто один учасник програми за свої власні кошти, без інвестування коштів відповідача оплачує товар іншому учаснику програми.

- за умовами договору позивач мав сплачувати кошти не за сам товар (позику), а за можливість одержання права на купівлю товару (отримання позики). ПП „Грандфінресурс” без залучення власних коштів формувало групи клієнтів, за рахунок коштів яких здійснювалась передача права на купівлю товару (отримання позики) одному з учасників групи, що є компенсацією за рахунок коштів інших учасників групи, залучених до умов діяльності програми «Альянс Україна».

Рішення суду про визнання недійсним договору укладеним з ПП “Грандфінресурс”

Представники псевдокредиторів намагались скасувати справедливі рішення судів першої інстанції в апеляції, але правда залишилась на стороні споживачів:

«Колегія суддів приходить до висновку, що досягнута між сторонами угода порушує права позивача, а діяльність відповідача з реалізації послуг з адміністрування системи є такою, що вводить споживача в оману. Виглядають переконливими доводи позивача про те, що оспорюваний договір він уклав під впливом недобросовісних дій відповідача, які полягали у навмисному створенні у нього помилкового уявлення про обставини, які мають істотне значення: природи правочину, умов, за яких він міг отримати позику, інших прав та обов’язків сторін у правочині та ін.»

Таким чином, чи не вперше в Україні, за умови бездіяльності правоохоронних органів, які не реагують на безліцензійну діяльність, та за підтримки лише однієї громадської організації вдалося добитись правди та стягнути кошти, які були «видурені» в звичайних громадян.

Андрей Гмыря, глава общественной организации «Наше право»:

Человек видя, что денег в той кредитной пирамиде, с которой он заключил договор, не получит, часто просто перестает платить ежемесячные платежи. И думая, что на этом поставил точку, глубоко ошибается. Ведь договор, который судом не признан недействительным, действует, а там четко прописаны штрафные санкции за нарушение условий договора (к которым относится и обязательный ежемесячный платеж). И вот, когда человек уже и забыл, что был когда-то обманут, к нему приходят гос.исполнители с вступившим в законную силу решением суда и исполнительным листом, по которому человек обязан заплатить лохотронщикам крупную сумму порядка 100-200 тыс.грн., в зависимости от суммы, которую он хотел взять. И получается, что человек попадает в капкан второй раз. Только уже в этом случае сделать ничего нельзя, ведь решение уже вступило в законную силу и на протяжении долгих лет человек будет расплачиваться по несуществующим долгам.

Поэтому совет – если уж вы попались на удочку аферистов, не поленитесь добиться признания договора недействительным: во-первых, вы вернете все вложенные деньги, а во-вторых, обезопасите себя в будущем.

Джерело: UkrKS.Info

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


− 2 = сім

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>