Обережно: шахраї навчилися прикриватися статусом кредитної спілки

Не всі організації, які видають позики, позички, кредити, є кредитними спілками і тому слід знати, що кредитним союзом може називатися лише структура, яку внесли до Державного реєстру фінансових установ під назвою «кредитна спілка».

Про це за круглим столом у Києві повідомила президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок Вікторія Волковська, передає кореспондент ГолосUA.
Волковська вважає, що після ухвали Верховного суду України про позики без ліцензії від 2012 року занадто багато з’явилося організацій, які називають себе кредитними спілками, але ні за документами, ні за повноваженнями такими не є. І такі організації часто шахраюють.
За її словами, у кредитної спілки, яка видає позики тільки за наявності довідки про «білі» доходи, є чіткі ознаки.
Ця фінансова установа, заснована на майні фізичних осіб, і ця група повинна бути не менше 50-ти людей. Відповідно, ці люди є співвласниками, вони обов’язково будуть входити до органів управління та до органів контролю фінансової установи «кредитна спілка», сказала вона.
У числі дозвільних документів зацікавленій особі повинні обов’язково показати документи кредитної спілки: Свідоцтво про реєстрацію юридичної особи та номер Свідоцтва про внесення до Державного реєстру фінансових установ.
«І ви побачите на цьому свідоцтві обов’язково те, що це не НП, як і не ОП, не ТОВ, там буде написано «кредитна спілка» і потім буде йти її назва», – підкреслила експерт.
А захистити позичальника, який думає, що працює з кредитною спілкою, але насправді з нефінансовою організацією, тобто не з кредитною спілкою, майже неможливо, заявив голова правління Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» Іван Вишневський.
«У нас є Закон «Про захист прав споживачів», але на кого він поширюється? На тих, хто зареєстрований. Якщо зареєстрований формально – роби, що хочеш», – сказав він, додавши, що за законом організація без статусу кредитної спілки не зобов’язана дотримуватися правил, за якими працюють кредитні спілки. І претензій потім до такої організації бути не може.
http://ua.golos.ua
Опубліковано у Корисно знати. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 − один =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>