Банкрут? Три роки без кредитів!

18.01.2013р. набрав чинності закон «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у новій редакції (№4212-VI).

Зазначеним законом внесено зміни до процедури розгляду господарським судом справи про банкрутство фізичної особи – підприємця, процедури задоволення вимог кредиторів ФОП та наслідків визнання фізичної особи — підприємця банкрутом.

Так, після завершення розрахунків з кредиторами фізична особа – підприємець визнана банкрутом, звільняється від подальшого виконання грошових вимог кредиторів, що були заявлені після визнання фізичної особи – підприємця банкрутом, за винятком вимог кредиторів щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров’ю громадян, вимоги щодо стягнення аліментів, а також інших вимог особистого характеру.

Проте, звільнення фізичної особи — підприємця від зобов’язань не допускається у разі, якщо судовим рішенням що набрало законної сили, боржник був притягнутий до кримінальної або адміністративної відповідальності за неправомірні дії пов’язані з банкрутством, умисне або фіктивне банкрутство, якщо такі правопорушення вчинені у справі про банкрутство.

Крім того, господарський суд за клопотанням будь-кого з учасників у справі про банкрутство, арбітражного керуючого або за власною ініціативою може не допустити звільнення фізичної особи — підприємця від зобов’язань, якщо боржник ухилявся від виконання зобов’язань щодо погашення боргів, або вчинив дії щодо приховування майна, або ж не надавав необхідну інформацію або надавав недостовірну інформацію господарському суду, який розглядає справу про банкрутство.

Неприємним наслідком визнання фізичної особи — підприємця банкрутом є те, що протягом трьох років після визнання фізичної особи — підприємця банкрутом, ця особа не може бути зареєстрована як фізична особа — підприємець, придбавати майно або грошові кошти у кредит, укладати договір поруки, передавати майно у заставу.

Виключенням з цього правила є випадок сплати підприємцем боргів в процедурі банкрутства у повному обсязі.

Особисто я вважаю, що норма щодо трирічної заборони боржнику придбання майна у кредит, та заборон на укладання договорів поруки та застави, має бути перевірена Конституційним Судом України на предмет її відповідності Основному Закону.

Разом з тим, слід зазначити, що зазначений Закон не забороняє такому «бувшому банкруту» в цей період виступати учасником (засновником) юридичних осіб, в тому числі 100% -вим, та отримувати кредити, або укладати будь які угоди опосередковано, зазначеними юридичними особами.

Андрій Авторгов, адвокат, к.ю.н, партнер ЮФ «Агентство з питань боргів та банкрутства»

http://blog.ubr.ua

Опубліковано у Корисно знати. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


1 × = вісім

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>