Сім порад для фінансового успіху при малому доході

Кожна молода сім’я мріє про безтурботне у фінансовому плані життя. Правда, зарплата молодого фахівця не завжди дозволяє втілити мрію в реальність. Про те, як при невеликому доході домогтися фінансового благополуччя?

Порада перша: відкладайте потроху

Традиційно фінансові консультанти радять відкладати 10% доходу щомісяця: за їхніми підрахунками, така сума не вплине на рівень життя сім’ї. Але навіть якщо ви вважаєте, що не можете відокремити 10% від свого місячного доходу, почніть накопичення з меншої суми. Спочатку відправляйте в скарбничку хоча б 100 гривень на місяць, поступово збільшуючи цю суму. Само собою зрозуміло, що відкладати гроші потрібно на початку місяця – після отримання зарплати, а не в кінці, коли і цих ста гривень вже не залишається.

Через якийсь час накопичену потроху суму можна буде покласти на депозит, і вона вже сама почне приносити дохід. Крім того, збільшити накопичення можна за рахунок скорочення деяких необов’язкових витрат.

Порада друга: відмовтеся від зайвих витрат

Для того щоб оптимізувати сімейний бюджет і урізати зайві витрати, потрібно два-три місяці поспіль записувати всі витрати вашої родини. В кінці місяця ви побачите, куди йде велика частина бюджету, і від яких витрат можна відмовитися. А зекономлені гроші можна направити на накопичення – на великі покупки.

Наприклад, під «скорочення» можуть потрапити витрати на поїздки на таксі або щоденні обіди в кафе або їдальні, замість яких можна брати їжу на роботу з дому.

А якщо хтось заради сімейного добробуту вирішить відмовитися від шкідливих звичок, то зробить непоганий внесок у накопичення: відмова від пачки сигарет в день в середньому за 12 гривень – за рік дозволить заощадити 4380 гривень. За ці гроші можна купити, приміром, ноутбук для роботи або комп’ютер дитині-школяру.

Порада третя: користуйтеся банківськими послугами

Щоб накопичені гроші не лежали вдома без діла, найпростіше відправити їх на банківський депозит. Боїтеся кризи і не довіряєте строковим вкладам – відкрийте ощадну картку. Накопичені «під подушкою» 10 тисяч гривень при прибутковості навіть у 12% річних на ощадкарті будуть збільшуватися щомісяця на 100 гривень. Не витрачайте ці гроші, вони поповнюють ваші заощадження: накопичені за рік без зусиль з вашого боку 1200 гривень дозволять зробити яку-небудь покупку собі або купити подарунки близьким на Новий рік.

При цьому гроші з картки завжди можна зняти на непередбачені витрати або перемістити на депозит з більш вигідною ставкою. А суми на різні цілі можна накопичувати на різних депозитних картах або поповнюваних вкладах.

Приваблює високий відсоток, але боїтеся, що гроші можуть «застрягти» в банку під час кризи? Вкладайте невеликі суми в різні банки на короткі терміни.

Приміром, у грудні-2012 відразу 10 банків з числа 50-ти лідерів за активами пропонують вклади на термін один-три місяці з доходністю 25% річних і вище. Якщо відкрити три депозити в трьох із цих установ на суму 3000 гривень кожен, і ще 3000 гривень залишити на ощадкарті під 10% річних, то через три місяці ви отримаєте як мінімум 640 гривень відсотків. А якщо навіть в якомусь із банків виникнуть проблеми, то «зависне» лише чверть ваших заощаджень.

Не забувайте, що корисними для вас будуть не тільки депозити. Інтернет-банкінг дозволить оперативно контролювати витрати і стан всіх ваших рахунків. А регулярні відрахування фіксованої суми з зарплатної картки на депозит дозволять робити накопичення без відвідування банку.

Правда, підписуючи договір на придбання будь-якого банківського продукту, не забувайте ретельно вивчати тарифи та умови, щоб не зіткнутися з несподіванками і зайвими витратами.

З банківських послуг не слід зловживати лише кредитами. Виняток тут складе той випадок, коли позичальник «розумно» користується кредитними коштами, дійсно ретельно прорахувавши всі їх плюси і мінуси. Наприклад, кредитна карта з пільговим періодом в комбінації з ощадною карткою і зручним інтернет-банкінгом дасть можливість отримувати відсоток прибутковості не тільки на ваші заощадження, але і на витрати.

Порада четверта: інвестуйте

Якщо ваша мета – не просто накопичити на дорогу покупку, а забезпечити собі фінансову стабільність у майбутньому, то потрібно планувати не тільки накопичення грошей, але й інвестування заощаджень. Найпростіші способи – це ті ж банківські депозити або покупка сертифікатів інвестиційних фондів. Але можна шукати й інші інструменти вкладень.

Частину грошей можна вкласти в акції: на початку зими-2012 багато хто з українських «блакитних фішок» коштують на 70% менше, ніж рік тому. Теоретично, коли український фондовий ринок відновиться до колишнього стану, вкладений в такі акції капітал збільшиться на 70%. Правда, коли саме це станеться, і яким буде зростання вартості акцій, складно спрогнозувати навіть експертам фондового ринку. Тому, якщо ви вирішите інвестувати в українські акції і не маєте в цьому великого досвіду – вкладайте порівняно невеликі суми, скажімо, до 10% ваших заощаджень, і розділяйте вкладення між різними паперами.

Якщо у вас є бажання інвестувати активно, то можна підключитися до інтернет-трейдингу. Досвід успішних трейдерів свідчить , що торги на біржі можуть бути навіть самостійним і достатнім джерелом доходу.

Нарешті, накопичені кошти можна використовувати для початку власного невеликого бізнесу, старт якого не вимагає великих вкладень.

Порада п’ята: шукайте додатковий заробіток

Не завжди додатковий заробіток – це проведені на роботі вечори і вихідні. Іноді надбавку до зарплати можна заробити «між справою». Знаєте іноземну мову – можна час від часу підробляти перекладами «дружите» зі стилем – спробуйте себе в копірайтингу або написанні статей для інтернет-сайтів, у вільний час робите «фенечки» – спробуйте продавати їх або виготовляти на замовлення. Додатковий дохід можна отримати, складаючи композиції з квітів або весільні букети, а якщо у вас є автомобіль – періодично підробляйте перевезенням. При цьому мова не обов’язково йде про таксі, іноді приватного перевізника наймають одноразово – наприклад, щоб швидко доїхати в інше місто, а платять за таку послугу чимало.

Якщо ваші родичі або близькі друзі живуть за кордоном, то ще один варіант отримувати додатковий дохід – зайнятися реалізацією «дефіцитних» товарів з-за кордону. Наприклад, італійські продукти в українських супермаркетах переоцінені, в середньому, вчетверо. Якщо попросити ваших родичів пересилати посилки з делікатесами прямо з Італії, Франції, Іспанії чи інших країн і продавати їх в Україні всього вдвічі дорожче, то можна скласти супермаркетам непогану конкуренцію. Магазини з такими товарами, наприклад, в Івано-Франківську, працюють цілком успішно. Якщо ви не можете орендувати приміщення, то можна створити інтернет-магазин або доставляти продукти під замовлення.

Можна знайти чимало інших способів підзаробити, головне – бути уважним і не пропускати можливості, що з’являються.

Порада шоста: випробуйте нестандартні шляхи

Щоб знайти вихід з безвихідної на перший погляд ситуації, потрібно мислити нетривіально. Крутіться як білка в колесі, а зарплати все одно вистачає лише на поточні витрати, і перспектив не видно? Можливо, потрібно змінити спосіб життя.

Приміром, здати свою київську двокімнатну квартиру в оренду за шість-десять тисяч гривень на місяць і переїхати в той же Івано-Франківськ, де аналогічне житло можна знімати за дві-дві з половиною тисячі. Навіть якщо ваша зарплата після переїзду буде менше, різниця в платі за оренду дозволить вам створювати накопичення на майбутнє. За три роки, відкладаючи по 3000 гривень на місяць, можна накопичити на автомобіль або відкриття свого невеликого бізнесу. А якщо сім’я з невеликим доходом планує появу дитини, то при такому варіанті один з подружжя може пару років спокійно залишатися вдома з малям.

Можливо, саме цей варіант вам не підійде, але ви зможете знайти свій – потрібно тільки задатися метою.

Порада сьома: не забувайте витрачати!

Деякі молоді сім’ї так захоплюються економією, що відмовляють собі буквально у всьому, боячись витратити зайву гривню. Але найчастіше економія не варта таких жертв!

Не варто карати себе, відмовляючись від того, що приносить вам задоволення. Якщо ви любите французьке вино, але мало заробляєте – не обов’язково пити його щодня за обідом, але пляшечку на свято або в кінці робочого тижня дозволити собі можна.

Також не забувайте купувати подарунки дітям і близьким, ходити в кіно або театр, купувати, нехай не часто, але красивий одяг. Подібні дрібниці покращують настрій, додають мотивації – в тому числі і для підвищення свого статку.

Не потрібно розраховувати, що почнете насолоджуватися життям потім – коли накопичите мільйон, купите квартиру або побудуєте власний бізнес. За цей час, позбавляючись маленьких радощів, ви перетворитеся на зануду і скупердяя. Економія не повинна перетворюватися на каторгу, інакше навіть накопичені заощадження не принесуть вам радості. Сподіваємося, надані секрети економії допоможуть вам досягти фінансового благополуччя при мінімальних втратах.

http://www.prostobank.ua

Опубліковано у Корисно знати. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 × вісім =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>