Банк “Таврика” неплатоспроможний: У фінустанові тимчасова адміністрація, ФГВФО починає відшкодування вкладів

Правління Національного банку України (НБУ), очолюваного Сергієм Арбузовим, 20 грудня прийняло рішення про віднесення банку “Таврика” до категорії неплатоспроможних, повідомляє прес-служба НБУ.

“У зв’язку з втратою ліквідності, невідповідності діяльності вимогам банківського законодавства України і з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів ПАТ “Банк “Таврика”, 20 грудня 2012 року правлінням НБУ прийнято рішення про віднесення цього банку до категорії неплатоспроможних”, – йдеться в повідомленні.

Наслідком прийняття цього рішення стало призначення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) тимчасової адміністрації, що також зроблено з метою вжиття заходів, спрямованих на врегулювання діяльності банку.

У відповідності до статей 26 та 36 закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”, ФГВФО починає відшкодування коштів вкладників за договорами, термін яких закінчився, і за договорами банківського рахунку вкладників і відсотків по них. Відшкодування коштів буде проводитися в обсягах, нарахованих на день прийняття рішення Національним банком України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, але не більше 200 тис. грн – граничного розміру відшкодування коштів за вкладами.

Банк “Таврика” входить до третьої групи банків за класифікацією НБУ. Активи банку на 1 жовтня 2012 р. складали 4,914 млрд грн, чистий прибуток за 9 місяців – 652 тис. грн. На 1 жовтня обсяг депозитів фізосіб у банку складав 2,382 млрд грн (53% від загального обсягу зобов’язань).

Нагадаємо, 10 грудня ц.р. на позачергових зборах акціонерів банку було прийнято рішення збільшити статутний капітал банку на 100 млн грн (29%) – до 450 млн грн. “Основним питанням на порядку денному став вихід банку зі ситуації, що склалася, і збереження його як діючої фінансової установи. У зв’язку з цим, учасниками зборів було прийнято рішення про збільшення статутного капіталу на 100 млн грн за рахунок додаткової емісії акцій шляхом публічного розміщення серед діючих акціонерів банку”, – говорилося в повідомленні.

Також повідомлялося, що банк планує спрямувати додаткові кошти в першу чергу на виконання зобов’язань перед клієнтами.

Раніше, 5 грудня ц.р., в прес-службі банку повідомили, що у фінустанові проводиться перевірка НБУ, з уточненням, що рішення про тимчасову адміністрацію поки не прийняте. “Банк “Таврика” дійсно знаходиться в складній фінансовій ситуації, але на даний момент банкрутом не є. В даний час у банку дійсно проводиться перевірка НБУ, але рішення про введення тимчасової адміністрації або ініціювання процедури ліквідації Національним банком України та ФГВФО по відношенню до банку “Таврика” не прийняте”, – повідомили тоді в банку.

Прес-служба банку “Таврика” також спростувала повідомлення про те, що керівництво банку, вилучивши 2 млрд дол., ховається закордоном.

Як повідомлялося, 23 листопада 2012 року комісія НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності банків рішенням №906 наклала на АТ “Банк “Таврика” ряд обмежень на здійснення банківських операцій, перш за все на залучення вкладів (депозитів) від фізичних осіб. Крім того, банку було заборонено проведення операцій з цінними паперами.

Також, у зв’язку з погіршенням показників фінансового стану банку, рейтингове агентство IBI-Rating знизило кредитний рейтинг банку з рівня іаВВВ+ до рівня іаBB зі зміною прогнозу на “негативний”. “Висновок кредитного рейтингу банку з контрольного списку і подальший перегляд прямо залежить від отримання банком необхідної фінансової підтримки”, – повідомляли тоді в рейтинговому агентстві.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


+ дев'ять = 16

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>