Що робити, якщо банк не віддає депозит

Якщо по закінченню терміну дії договору банківського вкладу (депозиту) банк в обумовлені таким договором строки, не виплатив суму депозиту та нарахованих процентів, вкладникові варто звернутися в банк з письмовою претензією.

Таку претензію варто зареєструвати в канцелярії банку і отримати вхідний номер і дату. У претензії банку варто нагадати (а якщо період прострочення досить великий, то і розрахувати відповідні суми) про те, що чинним законодавством передбачена спеціальна відповідальність за порушення грошових зобов’язань.

Так, відповідно до положень ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір відсотків не передбачено договором або законом.

Не варто забувати і про право на відшкодування понесених вкладником збитків і виплати пені, передбаченої договором. Згодом претензія може стати одним з документів, який вкладник зможе додати до позовної заяви про примусове стягнення з банку суми заборгованості”.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

http://ubr.ua

Опубліковано у Корисно знати. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


+ вісім = 13

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>