ВСУ: фізичні особи мають право позичати гроші під відсотки

Українці мають право позичати третім особам під відсотки, не дивлячись на відсутність у них фінансових ліцензій.

У постанові зазначено, що якщо закон “Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг” регулює стосунки лише між учасниками ринків фінансових послуг, то регулювання стосунків між фізичними особами, зокрема, відносно договорів позики, поручительства регулюються нормами Цивільного кодексу (ЦК) України.

“Договір позики, як загальна договірна конструкція є підставою для виникнення правовідносин, учасниками яких є будь-яка фізична або юридична особа. Оскільки Цивільний кодекс України не містить ні єдиного винятку, як відносно суб’єктного складу, так і відносно права на отримання від позичальника відсотків від суми позики, розмір яких і порядок їх здобуття встановлюється договором (ч.1 ст.1048 ЦК України)”, — йдеться в постанові Верховного суду.

Суд також прийшов до висновку, що закон “Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг” регулює стосунки спеціальних суб’єктів-учасників ринку фінансових послуг і не поширюється на всіх решта юридичних і фізичних осіб-суб’єктів угоди позики, правовідносини яких регулюється нормами ст. 1046-1048 ЦК України.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Опубліковано у Корисно знати. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


9 − = два

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>