Верховний суд дозволив українцям оскаржувати збільшення кредитних ставок

Судова палата у цивільних справах Верховного суду прийняла на користь фізособи постанову щодо спору про одностороннє підвищення кредитної ставки між Укрсоцбанком і клієнтом його севастопольського відділення.

Як уточнюється, Укрсоцбанк ще в 2008 році підняв відсотки за споживчими з 12 до 13,5% річних і відправив на домашню адресу позичальника поштове повідомлення з цього приводу. Кредитор порахував, що цього достатньо, і не наполіг на підписанні додаткової угоди. Проте клієнт подав позов і заявив в суді, що нічого не знав про лист банку, а підпис на поштовій відомості не його, а третьої особи. Збільшення ж своїх щомісячних платежів він пояснив судді просто: прагненням якомога швидше погасити позику.

У результаті Верховний суд став на сторону позичальника і визнав незаконним підвищення процентної ставки по кредиту без згоди позичальника, а також зобов’язав Укрсоцбанк перерахувати підвищені кредитні платежі і врахувати їх в рахунок погашення позики.

Як зазначається, одразу після появи вказаної постанови юристи пояснили, що судитися аналогічний чином з банком варто лише клієнтам, які не підписали з фінустановою додаткової угоди. Але пізніше все-таки знайшли у вітчизняному законодавстві лазівку, яка дозволяє розраховувати на аналогічне рішення суду всім позичальникам.

Так, ст.233 Цивільного кодексу дозволяє громадянину довести, що його примусили до підписання нового договору “під впливом важких обставин”. А ці “обставини” можна знайти практично у всіх стандартних кредитних договорах: у разі відмови платити підвищену ставку банк може зажадати від клієнта одразу погасити всю суму позики.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Опубліковано у Корисно знати. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


7 − = два

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>