Банки більше не зможуть стягнути заставу по іпотеці

Старший партнер адвокатської компанії «Кравець, Новак і партнери» Ростислав Кравець прокоментував останнє рішення Верховного Суду по поручительствам позичальників

— ВССУ своїм листом від 15 травня №648/0/4-12 повідомив, що судом по результатам розгляду заяв про перегляд судових рішень щодо неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих же норм матеріального права в схожих правовідносинах прийнято ряд постанов і сформульовані обов’язкові для всіх судів України правові позиції.

Судом було вказано, що укладати договори поручительства можливо і без згоди боржника, крім того, само поручительство не обов’язково має бути на платній основі. Найбільш важливою правовою позицією рішення суду можна вважати, те, що виконавча служба не може самостійно обертати стягнення на предмет іпотеки на користь іпотекодержателя, якщо у рішенні суду вказано лише стягнення заборгованості без звернення стягнення в порядку закону «Про іпотеку».

Для позичальників, таким чином, зменшиться кількість підстав для визнання договорів поручительства, що укладаються банками з метою зміни підсудності недійсними.

Для банків виникне куди більше складнощів. Тепер маючи на руках рішення суду про стягнення суми боргу, фінансові установи не зможуть обернути стягнення на предмет іпотеки. Для цього доведеться отримувати окремий виконавчий документ про звернення стягнення на предмет іпотеки, що у свою чергу займає час і несе додаткові витрати. Банкам доведеться перебудувати свою претензійно-позовну політику. Хоча в деяких випадках це буде не виправдано.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Опубліковано у Корисно знати. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


5 − = чотири

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>