Держфінпослуг встановила правила здійснення “депозитної діяльності” кредитних спілок

Розпорядженням Держфінпослуг від 30.12.2011 р. №821 затверджені Правила здійснення депозитних операцій для кредитних спілок.

Згідно з Правилами, договір залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок укладається на умовах видачі вкладу (внеску) на першу вимогу (вклад до запитання) або на умовах повернення вкладу зі спливом встановленого договором строку (строковий вклад). Встановлена також обов’язкова письмова форма такого договору.

Крім загальних правил укладення депозитних договорів, Правилами також передбачено різні механізми забезпечення кредитних зобов’язань членів союзу з використанням депозитів.

Так, якщо член кредитної спілки отримує кредит і при цьому має депозит у цьому ж союзі, останній може прийняти такий внесок (вклад) для забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором і не повертати його протягом терміну дії кредитного договору в сумі невиконаних зобов’язань члена кредитної спілки . Така можливість має бути передбачена кредитним договором або договором про залучення внеску (вкладу) на депозитні рахунки, а також договором застави майнових прав, який укладається між кредитною спілкою і членом кредитної спілки – власником внеску (вкладу).

Кредитні зобов’язання члена спілки можуть забезпечуватися по-іншому, наприклад, через внесення вкладу (внеску) на депозитний рахунок-блокований рахунок. При цьому процентна ставка за таким депозитом має бути рівною або більшою, ніж процентна ставка по кредиту.

Розпорядження вступить в силу з дня його офіційного опублікування.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


+ п'ять = 13

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>