Ліцензійні умови для кредитних спілок зазнали змін

Розпорядженням №719 Держфінпослуг внесла зміни до Ліцензійних умов провадження діяльності кредитних спілок з надання фінансових послуг.

Зміни торкнулися в першу чергу поняття “залучених коштів”. До останніх віднесли не тільки кошти, залучені від банків, інших установ та організацій, але також залучені у вигляді внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки.

Для використання коштів членів спілки, внесених як внесок на депозитний рахунок, для видачі кредитів, необхідно буде отримувати ліцензію на здійснення діяльності з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів, раніше такі операції можна було здійснювати за ліцензії на залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозити.

Кредитні спілки, які отримали ліцензію на здійснення діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки до набрання чинності розпорядження, зможуть кредитувати за рахунок цих внесків в рамках вже отриманої, діючої ліцензії до закінчення терміну її дії.

Змінюються також терміни дії ліцензій. Як цей передбачено законом і зараз, в перший раз ліцензія буде видаватися терміном на 3 роки. Якщо ж до ліцензіата протягом дії ліцензії не застосовувалися заходи впливу за порушення законодавства, що регулює діяльність з надання фінансових послуг, а також законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, то ліцензія, видана у вдруге, буде вважатися безстрокової (чинне законодавство передбачає в цьому випадку 5-річний термін).

Зміни торкнулися також вимог до документів, що подаються для отримання ліцензії.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


+ 5 = дванадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>