З сьогоднішнього дня сертифікат на право здійснення тимчасової адміністрації фінустанов став безстроковим

Сьогодні вступає в силу розпорядження Держкомісії з регулювання ринків фінансових послуг № 718 від 01.12.2011 р., яким змінюється Положення про порядок сертифікації осіб на право здійснення тимчасової адміністрації фінансових установ.

Зокрема, тепер в Положенні визначено, що сертифікат на право здійснення тимчасової адміністрації видається Держфінпослуг безстроково (згідно діючої редакції – на 3 роки).

Змінено вимоги до осіб, які бажають отримати сертифікат. Так, якщо раніше від них вимагалося мати досвід роботи у фінустановах відповідного виду, то тепер це може бути досвід в будь-якому фінансовій установі.

Держфінпослуг також встановила перелік осіб, які можуть претендувати на здійснення тимчасової адміністрації кредитних спілок. До них віднесли: осіб, які мають чинний сертифікат на право здійснення тимчасової адміністрації, виданий НБУ; фізосіб-підприємців, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів).

Положення доповнили пунктом, який визначає порядок переоформлення сертифіката. Зокрема, підставою для переоформлення може бути зміна інформації, яка надавалася для оформлення сертифіката.

Рішення про переоформлення чи про залишення заяви без розгляду Держфінпослуг повинна буде прийняти впродовж 15 робочих днів.

Важливо, що суб’єкти, що мають тимчасові сертифікати (тобто терміном дії на 3 роки), при бажанні можуть переоформити їх у безстрокові у встановленому для цього порядку, у зв’язку зі зміною інформації.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


сім + = 16

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>