Змінилися вимоги до кредитних резервів банків

Постановою Правління від 28.12.2011 р. Нацбанк вніс зміни до Положення про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків.

Зміни стосуються вимог до активів, які враховуються при розрахунку резерву кредитних ризиків.

Так, наприклад, банки зможуть враховувати майнові права позичальника на отримання грошової виручки за укладеними договорами. Для того, щоб вони приймалися в розрахунок при визначенні резерву, необхідна наявність документів, що підтверджують виконання заставодавцем своїх зобов’язань за договором; наявність рахунку для перерахування грошових коштів, відкритого в банку – кредиторі, а також наявність “документально підтвердженого досвіду” повного і своєчасного виконання позичальником зобов’язань по договорах.

А ось заставу при розрахунку кредитного ризику, відповідно до змін, можна враховувати тільки у випадку, якщо таке обтяження зареєстровано у відповідних реєстрах.

Також підвищені коефіцієнти обліку деяких активів, зокрема, банківських металів і державних цінних паперів.

Постанова набула чинності 30 січня 2012 року.

Зміна вимог до формування кредитних резервів може спричинити зміну вартості активів, тобто кредитних ресурсів, для клієнтів банків.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


два + 4 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>