Держфінпослуг пропонує обмежити вплив асоційованих осіб членів кредитних спілок

Держфінпослуг розробила законопроект, який передбачає зміни законодавства про кредитні спілки. Запропоновані зміни стосуються участі в їх діяльності асоційованих осіб членів союзу.

Зокрема, Закон “Про кредитні спілки” пропонують доповнити нормою про те, що до складу органів управління кредитної спілки не можуть бути обрані або призначені особи, які є асоційованими між собою. Під цим терміном розуміються чоловік або дружина, прямі родичі (батько, мати, діти, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки), прямі родичі чоловіка, чоловік прямого родича члена союзу.

Крім того, пропонується уточнити обмеження на отримання кредиту членом кредитної спілки. Якщо зараз розмір кредиту, виданого члену спілки не може перевищувати 20% капіталу кредитної спілки, то рекомендують встановити, що загальний розмір кредитів, наданих одному члену кредитної спілки та його асоційованим особам, а також фермерським господарствам та приватним підприємствам, що знаходяться в його власності, не може перевищувати зазначеного розміру.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


сім − 2 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>