Банкіри і колектори виступили проти заборони стягувати борги з населення

Асоціація українських банків (АУБ) та Асоціація учасників колекторського бізнесу (АКБУ) звернулися до Верховної Ради з проханням відхилити законопроект “Про заборону надання колекторських послуг щодо фізичних осіб – боржників”, повідомляє прес-служба АУБ.

Законопроект встановлює заборону на надання колекторських послуг щодо фізичних осіб-боржників.

Експерти АУБ відзначають, що в Європі немає країни, де колекторська діяльність була б заборонена, одночасно, окремі країни мають спеціалізоване законодавство для колекторів. Це пов’язано з тим, що пряма заборона колекторської діяльності неминуче призводить до ряду вкрай негативних наслідків для фінансового та реального сектору економіки.

При цьому, на думку банкірів, у разі такої заборони ефективність стягнення боргів впаде у декілька разів у зв’язку з необхідністю банків самостійно організовувати цей процес і витрачанням на це не тільки додаткові ресурси, але й часу. Це підтверджує статистика АКБУ, згідно з якою ефективність стягнення за боргами від 30 до 60 днів становить 15-20%, а вже через два місяці (90-120 днів) ефективність не перевищить 5%.

У короткостроковій перспективі це призведе до погіршення фінансового стану не тільки банків, але й інших клієнтів колекторів – підприємств ЖКГ, телекомунікаційних компаній. А в довгостроковій – витрати на створення внутрішніх служб по роботі з проблемною заборгованістю і їх зміст негативно вплинуть на тарифну політику в згаданих областях і зниження в рази кредитування фізичних осіб.

Для організації ефективного стягнення необхідні інвестиції не менше 3-5 млн. гривень. Сьогодні колекторська компанія обслуговує від декількох десятків до сотень клієнтів, тим самим розподіляючи та мінімізуючи витрати кожного кредитора. Колекторський бізнес на даний момент створив 10 тис. робочих місць.

Для належного вирішення даного питання, на основі загальновизнаної міжнародної практики, розроблено відповідний проект закону «Про стягнення простроченої заборгованості у досудовому порядку».

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


3 − = один

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>