Споживчий кредит пропонують регулювати окремим законом

До парламенту надійшов проект Закону № 9593 “Про споживчий кредит”, поданий народним депутатом Юрієм Полунєєвим (ПР). Законопроект визначає вимоги до учасників кредитування, до інформації, яка повинна бути надана споживачеві до укладення договору, ним регулюються питання оцінки кредитоспроможності споживача, визначаються умови договору про споживчий кредит, його форма та порядок укладання.

Особлива увага приділяється визнання недійсності умов договорів, що обмежують права споживача. Так, проект містить норми про те, що умови договору про споживчий кредит, що обмежують права споживача порівняно з правами, встановленими законом, є нікчемними. У випадках можливого неоднозначного тлумачення положень, що регулюють права та обов’язки сторін за договором, їх слід тлумачити на користь споживача.

Багато уваги приділяється умовам розміщення реклами про кредит. Зокрема, проектом заборонено вказувати в рекламі, що кредит може бути наданий без документального підтвердження фінансового стану споживача.

Відповідно до законопроекту, до укладення договору про споживчий кредит кредитодавець зобов’язаний надати споживачеві інформацію, необхідну для порівняння різних пропозицій, для прийняття ним обгрунтованого рішення про укладення відповідного договору, у тому числі з урахуванням обрання певного типу кредиту. Також визначено перелік інформації, яка в обов’язковому порядку повинна бути надана кредитору. До неї входить тип процентної ставки (фіксована, змінна), порядок її зміни, а також будь-які інші ставки, які застосовуються до первинної процентної ставки і т.д.

Проектом пропонується передбачити, що споживач має право протягом чотирнадцяти календарних днів з моменту передачі йому примірника укладеного договору відмовитися від одержання кредиту повністю або частково без пояснення причин, в тому числі і в разі отримання ним коштів.

http://www.prostopravo.com.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


7 + = п'ятнадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>