Права та обов’язки кредитного союзу за угодою обмежені терміном дії його ліцензії – Держкомпідприємництва

Права та обов’язки кредитного союзу за угодою обмежені терміном дії його ліцензії по залученню внесків членів кредитної спілки на депозитні рахунки, якщо угода була укладена на підставі такої ліцензії. До такого висновку у своєму листі прийшов Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва.

Здійснення кредитними спілками діяльності, яка потребує ліцензування, без отримання ліцензії, після закінчення терміну дії ліцензії, у разі визнання ліцензії недійсною, у разі її призупинення або анулювання не допускається згідно з п. 1.8 Ліцензійних умов провадження діяльності кредитних спілок з надання фінансових послуг. Угоди кредитної спілки, вчинені без ліцензії, можуть бути визнані недійсними відповідно до частини першої статті 227 Цивільного кодексу.

Це стосується в тому числі кредитних договорів, укладених кредитними спілками. Адже, як зазначає Держкомпідприємництва, ліцензія на здійснення діяльності по залученню внесків членів кредитної спілки на депозитні рахунки є одночасно ліцензією на кредитування – використання таких коштів для надання членам кредитної спілки кредитів.

Це обгрунтовується пунктом 1.2 Ліцензійних умов, згідно з яким для залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, використання таких коштів для надання їм кредитів кредитна спілка зобов’язана отримати ліцензію на здійснення діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки.

Якщо слідувати логіці і висновків листа, то в разі закінчення терміну дії ліцензії на провадження діяльності по залученню внесків членів кредитної спілки на депозитні рахунки, кредитна спілка не має права, наприклад, вимагати виплат по кредиту (оскільки таке його право обмежене строком дії ліцензії). І, водночас, він не зобов’язаний нараховувати відсотки по депозиту.

http://www.prostopravo.com.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


7 − = один

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>