НБУ заборонив міняти валюту без паспорта

Національний банк України зобов’язав банки та фінансові установи здійснювати операції з купівлі-продажу валюти і дорожніх чеків на суму, що не перевищує 50 тис. гривень, тільки за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу. Відповідні зміни вніс регулятор до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України.
Як повідомляють аналітики, при проведенні операцій на суму, що перевищує 50 тис. гривень, як і раніше, банк зобов’язаний вказати в довідках та квитанціях:
прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи;
серію і номер паспорта (іншого документа, що засвідчує особу);
дату видачі та орган, що його видав;
місце проживання (реєстрації);
реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності).
Банку (фінансовій установі) забороняється здійснювати операції з продажу іноземної валюти через касу одній особі в один операційний день на суму, що перевищує еквівалент 150 тис. гривень.
У той же час, вказані обмеження не поширюються на операції, які здійснюються через банківські автомати самообслуговування. Меню такого банкомата має містити інформацію про курс валюти і ознаках платіжності банкнот інвалюти.
Скасовано норму інструкції про наявність у НБУ права на встановлення граничної маржі за операціями на готівковому ринку валюти. Скасовано заборону на зберігання готівкової валюти, гривень та дорожніх чеків у неробочий час у приміщеннях, що не відповідають вимогам безпеки. Скасовано повноваження теруправлінь НБУ щодо проведення позапланових перевірок пунктів обміну валюти обсяги операцій з купівлі-продажу іноземних валют в яких протягом трьох місяців становить менше 100 тис. гривень.
Нагадаємо, Національний банк України постановою № 278 збільшив ліміти проведення валютообмінних операцій. Вже через десять днів максимально допустима сума продажу валюти через касу банку одній особі за один день підвищена з 80 тис. до 150 тис. гривень (в еквіваленті). А сума обміну валюти, при якій клієнт повинен надати паспортні дані, зросла з 15 тис. до 50 тис.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


чотири − = 3

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>