Кредитори і позичальники не вдоволені правами один одного

Береш кредит – ризикуєш лише заставним майном. Втратиш роботу – держава сплачуватиме позику замість тебе, і колектори в гості не заходитимуть. Принаймні деякий час. Така практика поширена в державах із розвиненою економікою. Проте в Україні подібних законів немає. Представники громадських організацій кажуть, що вони разом із депутатами підготували документ про врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг. Далі законопроект пройшов два читання і повернувся до парламенту уже разом із пропозиціями Президента. Після доопрацювання Рада знову ухвалила документ.

“Зараз це фактично закон захисту кредитора. В цьому законі зараз є так звана “плаваюча” ставка. А саме головне, що її визначається за допомогою там всяких індексів. І саме головне, це настільки не прозоро, настільки не зрозуміло, як це все буде відбуватися, що ми завтра зможемо мати, от захочеться банкам, а вони вміють зговорюватися докупи, підняти на 30-40%, і вони це зроблять”, – попереджає голова Антиколекторної асоціації Федір Олексюк.

Крім того, банки тепер зможуть окремо стягувати плату за послуги одержання, обслуговування та погашення кредиту. Проте прав побільшало й в споживачів. Зокрема, фінустанова тепер зобов’язана ознайомити позичальника із набагато ширшим переліком вартості кредитних послуг перед укладанням договору. Ухвалений документ значно обмежує права підприємців. Тепер їм важче буде позбуватися боргів через банкрутство. Відтепер усунено й законодавчу колізію між нормами, що регулюють процедуру стягнення майна неплатників. Щоправда, суперечності вирішують на користь кредиторів.

“У банків з’являється право звертати стягнення на майно, правильніше буде сказано, стягнення на житлове майно за приписом нотаріуса. Це є порушенням конституційних норм України”, – пояснює юрист Мирослава Муляр.

Проте тут є й позитив для позичальника. Особі, яку виселятимуть, мають надати постійне житлове приміщення. Крім того, на всій території України діятиме заборона валютного споживчого кредитування. Нові правила поширюватимуться винятково на договори, що укладатимуть вже після набуття чинності закону.

http://ubr.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


один + = 4

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>