Антимонопольний комітет оштрафував підприємство за неправдиву інформацію про надання позик

Антимонопольний комітет оштрафував ТОВ “Капітолій” (м. Житомир) на 497 тис. грн за поширення неправдивої реклами грошових позик, повідомила прес-служба АМКУ.

Як зазначив перший заступник голови комітету Рафаель Кузьмін, в травні 2010 року Комітет зобов’язав підприємство припинити поширення неповної та недостовірної інформації щодо надання позик.

У свою чергу ТОВ «Капітолій» не в повному обсязі виконало зазначене рішення Комітету і продовжило поширювати відомості, що вводять споживачів в оману. Так, зміст рекламних матеріалів створює у громадян уявлення, що позику можна отримати одразу в розмірі від 5 до 300 тисяч гривень з можливістю виплати боргу протягом 15 років.

Насправді, як показало розслідування, громадяни можуть очікувати позику роками. Адже позика, яку пропонує підприємство, надається за рахунок щомісячних внесків учасників груп – фізичних осіб у міру накопичення грошей. При цьому, за участь в групі додатково оплачуються кошти. Право на одержання позики в учасника групи виникає лише після того, як її фонд стає достатнім. Разом з тим рішення про те, хто з учасників отримує позику, приймає підприємство.

Рафаель Кузьмін звернув увагу ще на один момент фінансової пастки, організованої підприємством: умови договору прописані так, що після розірвання договору учасник фактично позбавляється можливості повернути внесені ним гроші. «Забрати вкладене можна лише у разі ліквідації всієї групи учасників програми. А ліквідується вона, коли всі її учасники отримають позики. Оскільки насправді їх ніхто не отримує, то й ліквідація неможлива. Замкнуте коло”, – зазначив Кузьмін.

З травня 2010 року до початку цього року тільки в органи МВС Рівненській області надійшло 238 таких звернень від ошуканих громадян. Подібні випадки зафіксовані і в Житомирській, Волинській, Донецькій, Полтавській областях та АР Крим.

Комітет визнав дії ТОВ «Капітолій» порушенням конкурентного законодавства і зобов’язав припинити неправомірну практику.

За фактом шахрайства Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС в Рівненській області порушило кримінальну справу відносно керівництва ТОВ «Капітолій». Як повідомив перший заступник голови комітету, на сьогодні ця справа перебуває у Рівненському міському суді. «Ми сподіваємося, що суд винесе справедливий вирок і будуть застосовані всі засоби, щоб ошуканим громадянам повернули їхні гроші», – сказав Рафаель Кузьмін.

Як зазначив перший заступник голови комітету, з метою посилення державного регулювання діяльності подібних недобросовісних підприємств комітет звернувся з ініціативою до уряду про внесення змін до відповідних законів та нормативні акти України, які б врегулювали ці види діяльності та виключили б можливість обману громадян України такими компаніями.

Так, згідно з внесеними змінами до закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», послуги з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах вважаються фінансовими. Закон підписаний Президентом України 2 червня 2011 і вступає в силу через шість місяців з дня його опублікування. У зв’язку з цим Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України підготували проект ліцензійних умов діяльності з адміністрування придбання в групах, що передбачає залучення грошових коштів від фізичних осіб.

http://www.prostopravo.com.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 − вісім =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>