У НБУ пояснили, які податки будуть стягувати при спадкуванні депозитних вкладів

Асоціація “Український Кредитно-Банківський Союз” отримала від Національного банку України та Державної податкової служби України роз’яснення щодо виконання банками функцій податкових агентів при спадкуванні фізичною особою права на грошовий вклад.

Національний банк Україна повідомив, що оскільки після смерті спадкодавця об’єкт спадщини (вклад) знаходиться у фінустанові, банк повинен утримати податок на дохід фізичної особи – спадкоємця за рахунок вкладу (у тому числі розміщеного в іноземній валюті).

Також банк з метою визначення ставки оподаткування об’єкта спадщини повинен встановити ступінь споріднення спадкоємця із спадкодавцем на підставі наданого спадкоємцем документа. Зокрема, свідоцтва про спадщину, в якому зазначено про спорідненість з спадкодавцем.

Крім того, регулятор відзначив, що банки зобов’язані повідомляти ДПCУ про виплачені спадкоємцям суми доходу (спадщини), нарахованого (сплаченого) на користь платників податків (форма № 1ДФ), і суми утриманого з них податку, які необхідні для здійснення органами державної податкової служби завдань, передбачених законом.

Державна податкова служба роз’яснила порядок сплати податку з доходів фізичних осіб вкладу спадкоємцями-нерезидентами.

“Роз’яснення НБУ і ДПСУ забезпечать прозорий механізм застосування норм податкового та банківського законодавства при оподаткуванні успадкованих депозитів фізичних осіб, – вважає генеральний директор Асоціації “Український Кредитно-Банківський Союз” Галина Оліфер. – Це спростить діяльність не тільки банків, але й інших фінустанов, які залучають кошти фізосіб у національній та іноземній валютах”.

http://www.prostopravo.com.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


три × = 27

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>