Кредитні спілки матимуть свій гарантійний фонд

Кредитні спілки пропонують Держфінпослуг стати фондом гарантування вкладів. Мовляв регулятор вже опікується перевірками і звітністю, тож необхідно створити ще один відділ, який контролюватиме надходження коштів. “Є відповідні структурні підрозділи комісії, які все це роблять, треба просто мішок з грошима, який буде акумулюватись самими кредитними спілками, принцип такий самий як і для того фонду, але щоб державні чиновники несли відповідальність коли давали ліцензію і робили перевірки”, – розповів телеканалу UBR Петро Козинець, голова об’єднання кредитних спілок.

У Держфінпослуг таку ідею підтримують. Однак схиляються до створення окремої структури. Для цього й відповідний законопроект є. А розробка нового може затягнутись на роки. “Найбільш оптимальне рішення не починати городити город заново, вже перероблена велика кількість роботи і Держфінпослуг і Верховною Радою щодо прийняття в першому читанні закону про Фонд гарантування вкладів. І я думаю рухатись слід саме в контексті цього проекту закону”, – каже Василь Волга, голова Держфінпослуг.

У законопроекті гарантовану виплату з фонду встановлюють на рівні 5 тисяч гривень. Кредитні спілки погоджуються, сума не повинна перевищувати 25 тисяч – середнього депозиту. Нині таких майже 80 відсотків. Крім того, пропонують не відшкодовувати вкладів до ста гривень. “В подальшому фонд, якщо він буде не окремою структурою, а саме в складі Держфінпослуг, він зможе достатньо швидко накопичити гроші для того, щоб здійснювати виплати і ці виплати можна буде збільшувати пропорційно тому, як буде наростати сам фонд”, – вважає Катерина Калустова, голова кредитної спілки.

Якщо створити окремий фонд гарантування вкладів, відрахувань кредитних спілок не вистачить навіть на операційні витрати, кажуть гравці ринку. Бо за рік назбирається ледве 5 мільйонів гривень. Ще є пропозиція приєднати кредитні кооперації до системи гарантування банківських депозитів. На думку регулятора, цей варіант малоймовірний.

http://ubr.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 − = три

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>