Боржники втрачають останній шанс


Якщо Верховна Рада прийме законопроект про врегулювання правових відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг, за який парламент проголосував у першому читанні, то українці можуть масово втратити житло.

Автори нового законопроекту про врегулювання правових відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг переконують, що він вигідний для обох сторін. Задоволені ним також і банки, які вважають, що він закриє кілька законодавчих лазівок, які дозволяють несумлінним клієнтам не повертати кредитів, наприклад, через процедуру банкрутства. А ось позичальникам буде непереливки, кажуть фахівці, бо тепер людину можна буде виселити з квартири без рішення суду, а лише за вимогою кредитора і на підставі виконавчого припису нотаріуса.

“Тепер банкам буде достатньо взяти довідку про те, що у людини є заборгованість. Але невідомо, чи насправді є у цієї людини заборгованість, тому що є ряд відповідних прикладів, з власного досвіду, що у людей немає заборгованості, а банк штучно створює заборгованість і подає позови на людей”, – коментує для телеканалу UBR Олександр Пономаренко, фахівець у галузі права.

?З’являється кримінальна відповідальність за псування та розтрату заставленого майна, а для фізичних осіб іще й за надання недостовірної інформації кредиторам.

“Це означає, що той самий кредитодавець зможе в будь-якому випадку причепитись навіть до тієї людини, яка зараз проживає у цьому помешканні і притягнути її до кримінальної відповідальності, щоб швидше виселити її з цього помешкання”, – коментує для телеканалу UBR заступник голови комітету ВРУ Юрій Сербін.

Але є і позитивні для позичальників норми, наприклад, банкірів будуть зобов’язувати детально розписувати сукупну вартість кредиту, у тому числі й процентну ставку та всі приховані платежі. Також фінансові установи не зможуть забороняти клієнтам повертати гроші достроково. А ще, клієнти отримають право реструктуризувати заборгованість за споживчим кредитом, але натомість заборонять позики в іноземній валюті.

Український Бізнес Ресурс

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


5 − = один

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>