Банкір: Недобросовісні боржники ризикують потрапити за грати

Прийнятий в першому читанні законопроект №7351 (щодо врегулювання правових відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг) створює умови для притягнення до кримінальної відповідальності кінцевих бенефіціарів компаній-несумлінних позичальників.

Таку думку висловив голова правління ОТП-Банку Дмитро Зінков під час засідання Фінансового прес-клубу «Закон про права кредиторів та позичальників: чи забезпечить він захист інтересів споживачів фінансових послуг?», яке 09 червня поточного року провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

За словами банкіра, це стане можливим завдяки внесенню відповідних змін до Кримінального кодексу.

«Якщо раніше лише найманий директор або засновник, який значиться в установчому договорі, міг бути притягнутий до кримінальної відповідальності за надання недостовірної інформації, то зараз це „будь-яка фізична особа“ (так сказано в законі)», — розповів голова правління ОТП-Банку.

Експерт в цілому позитивно оцінив законопроект №7351, оскільки він, на його думку, має закрити кілька законодавчих лазівок, які дозволяють несумлінним позичальникам ухилятися від виконання кредитних зобов’язань. Йдеться, зокрема, про банкрутство фізосіб, реорганізацію юросіб, черговість заставних кредиторів при банкрутстві тощо.

http://news.dt.ua/

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


вісім − 7 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>