Перші фінансові кроки Вашої дитини

Як часто Ви чуєте від своєї дитини: «Мамо, купи»? Вам це набридло? Прочитайте 10 коротких порад, як навчити свою дитину цінувати гроші.

Після народження дитини Ви потрапляєте на фінансовий гачок витрат протягом кількох десятків років. Діти потребують фінансової підтримки від народження і, як найчастіше відбувається, до закінчення ВНЗ. Від цих витрат нікуди не дітися, але можна привчити людину з дитинства цінувати гроші і поважати працю батьків.

10 порад, як це зробити.

1) Давайте дитині на кишенькові витрати, тільки після того, як вона це заробить (хороші оцінки в школі, прибирання по будинку і т.п.)

2) Якщо Ваша дитина проситься в магазин іграшок, за новою лялькою або машинкою, хай купить це за свої гроші.

3) Не давайте дитині дуже мало або занадто багато грошей. У першому випадку він не буде сприймати гроші серйозно, тому що на них нічого не можна купити, а в другому випадку, він буде думати, що гроші дістаються дуже просто.

4) Дати дитині можливість допомагати Вам в обліку нескладних і зрозумілих фінансових операцій.

5) До настання працездатного віку дитини, спробуйте поміркувати з ним в ігровій формі над тим, як він думає заробляти свої перші гроші. Наприклад, нехай дитина представить себе бізнесменом і організовує свою справу.

6) Радьте і направляйте свою дитину, але, ні в якому разі, не вказуйте, як витратити свої кишенькові витрати.

7) Привчайте дитину збирати гроші. Віддаючи йому гроші, порадьте частину покласти в скарбничку.

8) Розповідайте дитині про Ваші витрати, запитуйте її думку з цього приводу.

9) Постарайтеся пояснити дитині простою мовою, що таке акції, вклади, кредити, інвестиції. Частіше використовуйте в мові ці слова.

10) Батьки, пам’ятайте, діти – це найнадійніша підтримка в старості, і не тільки в плані фінансів. Інвестуйте в них та їх освіту!

Опубліковано у Корисно знати. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


чотири × 6 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>