Банки домовились «дружити проти» великих позичальників-боржників

Банки-учасники асоціації «Український кредитно-банківський союз» (УКБС) домовилися спільними зусиллями «дружити проти» великих проблемних позичальників-боржників і вирішили об’єднатися у так званий «Клуб кредиторів».

«З метою впровадження в Україні цивілізованих норм і правил досудового врегулювання подібних проблем, асоціація УКБС на своєму засіданні 5 квітня 2011 вирішила утворити в якості неформального інституту Клуб кредиторів», — йдеться у прес-релізі банківського об’єднання.

Банкіри відзначають, що необхідність створення такого інституту назріла внаслідок зростання проблем з дебіторами-юридичними особами, які отримали кредити і виявилися не в змозі своєчасно та в повному обсязі обслуговувати свої зобов’язання. Тому головною метою діяльності Клубу кредиторів буде «захист законних прав та інтересів засновників і вкладників кредитних установ, що входять до Клубу».

Так, Клуб кредиторів буде збиратися щоразу за заявою одного з банків у разі виникнення проблемних питань із позичальником, який не обслуговує власні кредитні зобов’язання.

Від боржника буде вимагатися протягом 20 днів підготувати бізнес-план з пропозицією про відновлення обслуговування кредитних зобов’язань регулярно і в повному обсязі, або проханням про реструктуризацію останніх у нові кредитні угоди. Після укладення спільного протоколу про врегулювання боржник підписує двосторонні угоди з кожним із членів Клубу. Клуб очікує, що на узгоджених принципах і засадах буде укладено відповідні угоди з іншими кредиторами, які не заявилися як члени Клубу.

«Досудове врегулювання проблемних питань у відносинах банків і позичальників-юридичних осіб через механізм клубу кредиторів є сучасним і ефективним способом їх врегулювання, який заощадить значні кошти і час сторін, врятує вкладників кредитних установ від можливих втрат від проблемних активів.

Нагадаємо, раніше „Дзеркало тижня“ склало „Рейтинг 25 найбільш скандальних боржників України“. Його очолили Олександр Савчук, президент і співвласник ВАТ „Азовмаш“, співвласники і бенефіціарії НК „Альфа-нафта“, а також Ігор Єремєєв, співвласник групи „Континіум“. Далі в рейтингу йдуть Дмитро Фірташ і власники групи „Приват“ (детальніше про рейтинг читайте в номері ДТ №35 від 24 вересня 2010 року).

http://news.dt.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


вісім + 1 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>