Обережно, дезінформація!

Oстаннім часом на телевізійних каналах та у центральних українських газетах (зокрема, ТК “Інтер“, газети “Комсомольская правда в Украине”, “Газета по-українськи” та ін.) з’явилось ряд матеріалів та публікацій щодо “шахрайства” та інших зловживань керівництва київської кредитної спілки “Кредит-Інвест” по відношенню до позичальника спілки гр. Тараненка Г.Д. Ніби останній, взявши кредит у спілці у сумі близько 40 тис. грн., втратив власний будинок в передмісті Києва. Причому, всі засоби масової інформації, подають дану історію вже за усталеною традицією тенденційно, змальовуючи картину як суцільне шахрайство всієї системи кредитних спілок в останні роки.

Незважаючи на те, що КС “Кредит-Інвест” ніколи не була членом НАКСУ, ми не можемо залишитися байдужими, адже йдеться про кредитні спілки, до НАКСУ надходять численні звернення кредитних спілок і в цілому ця історія викликала широкий громадський резонанс. Тому прес-служба НАКСУ звернулась до Голови правління КС “Кредит-Інвест” Олександра Клименка з проханням особисто прокоментувати оприлюднену в ЗМІ інформацію та підкріпити свою позицію офіційними документами.

Надавши копії всіх необхідних документів в розпорядження прес-служби НАКСУ, Олександр Клименко розповів наступне.

“Кредитна спілка “Кредит-Інвест” створена у 2002 році та зареєстрована 28 січня 2003 року. За даними на 01.01.2011 року членами спілки є 92 особи, а активи становлять 670 тис. грн. Працює без залучення депозитних внесків. Тільки на паях. У 2006 році пройшла перереєстрацію у зв’язку зі зміною місцезнаходження. У 2008 році пройшла комплексну перевірку всієї діяльності силами прокуратури, СБУ та податкової міліції. За результатами перевірки жодних суттєвих зауважень до спілки з боку таких поважних організацій не було.

Кредитна спілка не зупиняла кредитування в складні кризові 2008 та 2009 роки, не мала і не має зараз ніяких нарікань пайовиків щодо виконання зобов’язань і має достатній власний капітал.

Тепер щодо фактів, з приводу яких звучать звинувачення. В середині 2003 року гр. Тараненко Г.Д. став членом кредитної спілки та взяв три кредити на загальну суму близько 40 тис. грн. терміном на 1 рік під 24 % річних на спорудження будинку. Забезпеченням кредиту були будматеріали, які купувались позичальником у своїй власній фірмі “Модуль ЛТД”. Не зупиняючись на оцінці відверто шахрайських дій гр. Тараненка Г.Д. по відношенню до замовників будматеріалів (серед яких були і члени кредитної спілки) та оборудку з банкрутством власної фірми (на рахунок якої перераховувались кредитні кошти за будматеріали), хочу підкреслити та підтвердити документально той факт, що, починаючи з перших місяців, позичальник свідомо ухилявся від сплати коштів за кредитними договорами, міняв адреси, паралельно беручи позики ще й у окремих фізичних осіб — членів кредитної спілки без виконання зобов’язань. Так тривало до 2006 року. Причому, треба зазначити, що кредитні договори у спілці передбачають досить жорсткі штрафні санкції до злісних порушників зобов’язань по кредиту. Тому, не дивлячись на те, що певна сума була виплачена кредитній спілці в 2004-2005 роках, враховуючи штрафні санкції, рішенням Подільського районного суду від 10.06.2006 року на користь кредитної спілки з громадянина Тараненка було стягнуто ще 98 тис. грн. Рішення для виконавчого провадження було передано у виконавчу службу, яка й повернула дану суму кредитній спілці в 2007 році, реалізувавши арештоване майно гр. Тараненка Г.Д. Адже немає у нашій державі іншого, ніж Виконавча служба, органу, який би забезпечив стягнення відповідно до рішення суду.

Отже, всі питання щодо відповідності вартості майна сумі боргу сьогодні вправі адресувати як Виконавчій службі, так і самому п. Тараненку Г.Д., стараннями якого вартість землі (0,154 га) у передмісті Києва офіційно становила 2210 гривень, а збудований будинок взагалі не був зареєстрований.

Все, що мною сказано, є документально підтвердженою правдою, на відміну від інформації у пресі, яка є суцільною журналістською фантазією”.

Опубліковано у Корисно знати. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


+ дев'ять = 12

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>