М.Азаров: Всі вкладники “Родовід банку” будуть переведені в державний банк

Всі вкладники “Родовід банку” будуть переведені в державний банк. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Прем’єр-міністр також висловив впевненність, що питання так званих проблемних банків уряду вдасться закрити. “Це одна з безлічі проблем, з якими зіткнувся наш уряд”, – зазначив М.Азаров.

За його словами, прийнявши цю проблему, і не маючи достатніх ресурсів, уряд не став позичати кошти і віддавати їх проблемним банкам. “Навпаки, ми посилили керівництво банків і повели лінію на те, щоб ці проблемні банки проводили активну політику відновлення своєї ліквідності. І в принципі, з “Укргазбанком” така політика виправдалася, з “Києвом” теж. Є певні проблеми в банку “Родовід”, але і вони будуть вирішені”, – заявив прем’єр-міністр.

Він запевнив, що держава буде продовжувати займатися цими питаннями. “Якщо буде потрібне втручання держави, а ми вже готові втрутитися, шляхом рекапіталізації піти, то це вже не будуть такі гігантські суми, які, наприклад, треба було витратити уряду ще рік тому. Тому я тут проблем ніяких не бачу, проблема буде вирішена”, – заявив М.Азаров.

Як повідомлялося на початку березня ц.р., Нацбанк переконав МВФ погодитися з його сценарієм виведення рекапіталізованих банків з критичної ситуації.

З Родовід Банку уряд планує вивести всі депозити населення (на 1 січня – 3,96 млрд грн) разом з активами у вигляді отриманих від Мінфіну держоблігацій в один з держбанків. Після цього кредитна установа буде трансформовано в “банк безнадійних активів” з обмеженими функціями, в який будуть передані проблемні позики з Укргазбанку і банку “Київ”. “Банк безнадійних активів” займеться стягненням проблемних боргів, а через кілька років буде ліквідований або проданий.

Якщо в будь-який момент НБУ за узгодженням з Кабміном вирішить, що банки нежиттєздатні, вони будуть злиті з іншим нормальним банком або ліквідовані.

Нагадаємо, 14 лютого джерело в НБУ повідомило виданню “Комерсант Україна”, що НБУ запропонував уряду перевести вкладників “Родовід Банку” і його відділення в “Укрексімбанк”. “А з “Родовід Банку” ми можемо зробити “поганий” банк, в який будуть переводитися проблемні активи, – відзначило джерело.

За його словами, для “Родовід Банку” будуть визначені “особливі нормативи”, а штат зменшений до 50 осіб, що дозволить установі більш успішно працювати з неліквідними активами протягом декількох років.

http://www.rbc.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


7 − три =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>