Кредитні спілки змусять уважніше ставитися до вкладників

Держфінпослуг має намір посилити вимоги до роботи кредитних спілок з депозитами фізичних осіб.

Регулятор розробив єдині правила щодо здійснення депозитних операцій для кредитних спілок (КС). Відповідний проект розпорядження оприлюднено на сайті Комісії.

Підготовлені Держфінпослуг правила передбачають не лише запровадження єдиних вимог до кредитних спілок по роботі з депозитами (до цих пір кожна спілка керується своїми внутрішніми нормами), а й введення єдиної облікової системи депозитних договорів.

Сьогодні такої системи не існує, і кожна спілка сама веде свою статистику депозитів. У результаті перевіряючі, за твердженням регулятора, не можуть відстежити реальну роботу спілки з вкладами громадян.

Проект документа також передбачає посилення вимог до самого депозитного договору. Зокрема, планується, що такий договір повинен передбачати фіксовану процентну ставку на терміновий внесок (вклад) і в ньому повинні бути чітко зафіксовані умови повернення кредитними спілками грошей вкладникам і виплати відсотків за вкладами.

Наприклад, правила говорять: якщо члену кредитної спілки для отримання кредиту необхідно внести гроші на депозитний рахунок, то процентна ставка за таким депозитом має бути такою ж, або більшої (але не меншою), ніж процентна ставка за його кредитом.

«Цим документом ми відрегулюємо діяльність по залученню коштів громадян на депозитні рахунки близько 800 кредитних спілок», – вважають розробники документа.

Правда, з Держфінпослуг не згодні представники громадських організацій ринку кредитних спілок.

«Правила вимагають серйозного доопрацювання. Тому що, якщо їх прийняти в такому вигляді, як є, то шахраїв, які працюють в деяких кредитних спілках, вони не налякають, а от більшості сумлінних і платоспроможних об’єднань доведеться туго», – вважає голова правління об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» Іван Вишневський.

За його твердженням, нові правила, серйозно ускладнюють процес адміністрування депозитних договорів спілками. Наприклад, вони передбачають створення єдиного реєстру депозитних контрактів не тільки в електронному, але і паперовому вигляді.

«Якщо все це виконувати, то доведеться брати на роботу додаткових людей, витрачатися більше на канцелярські товари, інтернет-послуги. Все це зробить адміністрування таких договорів дорожче на 25-30%. А ці витрати в результаті ляжуть на плечі тих же вкладників», – стверджує Вишневський.

http://ibank.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


− 4 = два

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>