За липову довідку про доходи пропонують кидати до в’язниці

Законопроект про захист прав кредиторів та позичальників передбачає введення кримінальної відповідальності для позичальників–фізосіб за шахрайство з документами (за чинним законодавством, така міра покарання передбачена лише для юросіб та фізосіб-підприємців).

Про це заявив один із авторів документу – народний депутат Юрій Воропаєв 14 лютого під час засідання Фінансового прес-клубу, проведеного за підтримки тижневика «Дзеркало тижня. Україна» та Проекту USAID „Розвиток фінансового сектору“ (FINREP).

Як розповів парламентар, йому відомий випадок, коли позичальник, взявши на кількох роботах липову довідку про доходи, а також надавши інформацію про існування додаткового (фіктивного) заробітку з оренди, зумів оформити кредит на 2 мільйони доларів, після цього ж відразу зібрався тікати за кордон.

„Позичальник спокійно готується до виїзду на постійне місце проживання до Греції, не збираючись гасити кредит і на гасячи його за останні два роки, які він цим кредитом користується, — розповів Воропаєв. – Такого не повинно бути. Якщо люди допускають обман, вони повинні сидіти у в’язниці за це“.

В той же час, законопроект про захист прав кредиторів та позичальників більшою мірою відстоює права позичальників, аніж фінустанов, — вважає Ю.Воропаєв. Мова йде, зокрема, про такі норми:

- заборона банкам в односторонньому порядку змінювати (читайте — підвищувати) різноманітні комісії для позичальників;

- заборона банкам застосовувати штрафні санкції при достроковому погашенні кредиту позичальником;

- передбачення можливості для потенційних позичальників брати іпотечний кредит без погодження з органами опіки і піклування;

- закріплення змоги перераховувати кредит (право банку) при реструктуризації за курсом на момент видачі (читайте – меншим, „докризовим“) тощо.

Серед норм, які захищають банки від шахрайства несумлінних позичальників, а отже, грають на руку вкладників (автоматично збільшується надійність депозитів):

- закриття лазівки для використання процедури банкрутства приватними підприємцями, які взяли споживчу позику;

- розширення доступу кредиторів до судових рішень, які приймаються під час проведення процедури банкрутства і т.д.

На думку голови правління „Райффайзен Банк Аваль“ Володимира Лавренчука, хоча розроблений документ не є ідеальним, все-таки він достатньо якісно впорядковує відносини між банками та позичальниками. Доволі непоганим назвав законопроект і голова правління банку «Старокиївський» Юрій Яременко.

http://www.dt.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


дев'ять × 5 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>