Держава посилить контроль за діяльністю кредитних спілок

Держава вирішила “прошерстити” ринок кредитних спілок, приділити увагу контролю їх діяльності, а також захисту грошей вкладників.

Держфінпослуг оприлюднила на своєму сайті проект розпорядження Кабінету міністрів, в якому детально розписані кроки, які має намір зробити держава з метою наведення ладу на ринку кредитних спілок. За планами Кабміну, кредитні спілки повинні почати працювати «по новому» вже в 1 кварталі 2012 року, а зміни торкнуться як стабільно працюючих спілок, так і тих, хто переживає проблеми (шляхом вдосконалення процедури санації і ліквідації неплатоспроможних КС, а також їх тимчасового адміністрування ).

Зокрема, Держфінпослуг введе систему ідентифікації осіб, що входять до органів управління кредитними спілками та головних бухгалтерів при призначенні їх на посади, в тому числі, із залученням для цієї ідентифікації органів внутрішніх справ. Також будуть звужені можливості щодо формування керівних органів кредитних спілок особами, пов’язаними між собою родинними узами, і обмежені готівкові операції кредитних спілок.

Крім того, планується введення єдиної ліцензії з надання фінансових послуг кредитними спілками; посилення відповідальності керівних органів кредитних спілок за неповернення кредитними спілками депозитів; встановлення обов’язкової вимоги членства кредитної спілки в саморегульовані організації на ринку кредитної кооперації; розширення повноважень тимчасових адміністраторів, а також впровадження механізму примусової санації кредитних спілок.

Плюс до всього, Держфінпослуг отримає право періодично вимагати від КС вичерпну інформацію про видані кредити, залучені депозити, а також про склад керівних органів.

Зміни торкнуться і громадян – членів кредитних спілок. Держава має намір впровадити систему, згідно якої інформація про осіб, які отримали кредити і не виконали свої зобов’язання, буде передаватися до Бюро кредитних історій. Також буде спрощена процедура виключення з членів кредитної спілки осіб, які протягом кількох років не беруть участь у його діяльності. У тому числі уряд хоче встановити чітке обмеження розміру суми кредиту, який може бути виданий одному члену кредитної спілки.

Будуть розроблені механізми досудового врегулювання спорів (інституту фінансового омбудсмена) між кредитними спілками та їх членами; впроваджена система рефінансування неплатоспроможних кредитних спілок і нарешті запрацює гарантування вкладів в КС.

Крім того, Кабмін обіцяє, що вже в нинішньому році буде значно посилено роботу зі встановлення і притягнення до відповідальності осіб, протиправні дії яких призвели до втрати коштів вкладниками кредитних спілок.

Нагадаємо, що в січні Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов на засіданні Верховної Ради запропонував «поховати» кредитні спілки, так як вони вкрай слабо впливають на економіку країни і тільки лише обманюють тисячі вкладників. Це викликало великий резонанс у рядах кредитних спілок, які звинуватили міністра у необдуманих заявах і бажанні «зарубати» заощадження понад 1,5 млн. громадян.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 × три =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>