Чи є сенс судитися з Родовід Банком?

На сьогоднішній день ситуація навколо «Родовід Банку» наступна: банк перестав проводити виплати грошових коштів за депозитами. Тимчасовою адміністрацією банку раніше був встановлений максимальний ліміт на зняття коштів з депозитних карт клієнтів у розмірі 100 грн. на добу. Але навіть таких обмежень виявилося недостатньо, щоб поліпшити справи банку.

27 січня на сайті Національного банку України («НБУ») з’явилося повідомлення, в якому сказано, що НБУ вживає заходів з підтримки ліквідності «Родовід Банку». За словами тимчасового адміністратора «Родовід Банку» Юрія Райтбурга, 27 січня мало місце тимчасове припинення роботи банкоматної мережі та операцій з використанням платіжних карт. Така зупинка викликана проведенням робіт з метою подальшого збільшення добових обмежень на платежі за платіжними картками (до 150 грн.).

У той же час, працівники call-центру банку повідомляють, що всі операції з платіжними картами були тимчасово припинені через недостатнє фінансування банку. Тобто умовно гроші на картку перераховані, але зняти їх ні в банкоматі, ні в касі відділення не вийде. Згідно з наданою call-центром інформацією, такі «тимчасові обмеження» не стосуються пенсійних, зарплатних і соціальних карток. Відновлять виплати за депозитами, як тільки в банк надійдуть кошти. Але от коли це станеться – невідомо.

На цьому тижні НБУ передав Кабінету міністрів України свої пропозиції щодо подальшої долі всіх трьох рекапіталізованих банків: «Укргазбанку», «Родовід Банку» і банку «Київ». За словами Голови НБУ Сергія Арбузова, уряд вже фактично вирішив, що буде робити з рекапіталізованими банками. Він також зазначив, що остаточне рішення, ймовірно, буде прийнято після приїзду в Україну місії Міжнародного валютного фонду в першій декаді лютого.

Експерти ж, оцінюючи можливі перспективи трьох вказаних банків, відзначають, що реальні надії на «одужання» є лише у «Укргазбанку», який на сьогодні, на відміну від інших двох банків, має позитивну додану вартість. Положення ж «Родовід Банку» з усіх трьох банків найгірше.

Враховуючи вищесказане, а також тривалість судового процесу в Україні та виконання судових рішень, на наш погляд сьогодні не має сенсу затівати судовий розгляд з «Родовід Банком». Навіть якщо у Вас на руках і є (буде) судове рішення на вашу користь, виконати його Ви все одно, швидше за все, не зможете, з причини того, що в банку просто немає грошей. У разі прийняття рішення про ліквідацію банку, держава гарантує кожному вкладникові виплату в розмірі до 150 тис. гривень (залежно від розміру вкладу). Але, оскільки рішення про ліквідацію ще не прийнято, то залишається надія і на краще – держава підтримає «Родовід Банк», «вливши» у нього певну частину грошей, а при цьому виплати депозитів будуть відновлені.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


9 − = один

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>