У Верховній Раді зареєстровано проект закону, яким передбачено внесення змін до Закону України «Про кредитні спілки»

У Верховній Раді України 16 грудня 2010 року було за № 7472 зареєстровано проект Закону України «Про кредитні рейтинги та діяльність рейтингових агентств», яким передбачено внесення змін до низки законів України, у тому числі й Закону України «Про кредитні спілки».

На думку автора проект Закону народного депутата України О. В. Плотнікова (Партія регіонів), законопроект спрямований на подальшу розбудову в Україні ринку рейтингових послуг, приведення діяльності рейтингових агентств в Україні у відповідність до світових стандартів, посилення вимог до їхньої діяльності, встановлення відповідальності для рейтингових агентств за порушення вимог законодавства та, як наслідок, забезпечення учасників ринку об’єктивною професійною інформацією про реальну кредитоспроможність позичальників й емітентів .

Ухвалення проекту Закону, зазначено в пояснювальній записці до нього, дозволить покращити інвестиційний клімат в Україні, пожвавити інвестиційні процеси, мінімізувати ризики на фінансовому й інвестиційних ринках.

Зараз відповідно до вимог законодавства проект Закону проходить погодження з державними органами виконавчої влади з метою винесення його на розгляд Верховної Ради України.

Проектом закону передбачено внесення змін до ст. 21 «Господарська діяльність кредитних спілок» Закону України «Про кредитні спілки», а саме запропоновано доповнити частину 1 статті абзацем такого змісту:

«Загальний обсяг внесків (вкладів) від фізичних осіб, прийнятих та залучених кредитною спілкою, що не має чинного кредитного рейтингу, визначеного уповноваженим національним або визнаним міжнародним рейтинговим агентством, не повинен перевищувати розміру капіталу цієї кредитної спілки».

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


три + 7 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>