Зберігайте гроші в ощадній гривні

Мінімум половину заощаджень можна зберігати у гривні в 2011 році, оскільки весь рік нацвалюта буде стабільною. Таку думку висловив директор з продажу комерційного банку Олексій Руднєв.

“Значних курсових коливань в цьому році, як і в минулому, не буде. Національний банк цього року буде утримувати стабільність курсу національної валюти”, – говорить він.

За його словами, політика Нацбанку зі стабілізації гривні буде йти в контексті співпраці з МВФ, який передбачає перехід до більш гнучкого валютного курсу в Україні.

“Вимога МВФ буде виконуватися, але в історії України вже були такі зміни курсової політики Національного банку, можливі короткострокові коливання курсу, але все одно вона повернеться на стабільність. Тому, що стабільність курсу національної валюти, це – запорука зростання економіки, а це – головне завдання уряду і без цього економічне зростання – не можливе”, – вважає Руднєв.

Тому протягом 2011 року експерт радить зберігати як мінімум половину заощаджень у гривні.

“Не менше 50% можна зберігати в національній валюті, так як ця валюта є не тільки валютою накопичення, але і валютою споживання. Частину коштів можна зберігати в іноземній валюті, зокрема, у доларі, як найбільш вживаній валюті в Україні.”, – вважає Руднєв.

Нагадаємо, уряд України розрахував курс долара в 2011 році на рівні 7,95 грн. За прогнозами НБУ, він у 2011-2012 рр.. планується на рівні 7,9 грн./дол. з можливим відхиленням в 2%.

Це означає, що курс може коливатися в межах 7,75-8,05 грн./дол. (Згідно з розрахунками фахівців НБУ, ймовірність прогнозу – 25%.). Між тим, спроможність сценарію, що в 2011-2012 рр.. курс може лавірувати в межах 7,5-8,5 грн./дол., становить 95%. Багато в чому стабільність курсу – заслуга НБУ, швидше, його інтервенцій на валютному ринку.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


п'ять × 4 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>