Держфінпослуг підтримує позицію НБУ про неактуальність створення мегарегулятора фінринку

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг підтримує думку заступника голови Національного банку України (НБУ) Ігоря Соркіна про неактуальність створення в країні мегарегулятора фінансового ринку.

Як повідомив голова Держфінпослуг Василь Волга, після кризи в Україні тільки починається стабілізація на фінансовому ринку, в деяких сегментах можна констатувати незначне зростання.

Поки порядок ще не наведено і стабілізація до кінця не досягнута, на даному етапі неактуально йти по шляху створення чогось нового, якому доведеться ще придумувати і відпрацьовувати функції.

“Ми, регулятори, провели консультації і однозначно приходимо до висновку, що на даному етапі це, як мінімум, недоцільно”, – сказав В. Волга.

При цьому він зазначив, що таку позицію НБУ і Держфінпослуг також підтримує і Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку України.

Як повідомлялося, минулого тижня заступник глави НБУ Ігор Соркін в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” висловив думку, що створення в країні мегарегулятора фінансового ринку неактуально.

“З нашої точки зору, встановлений законодавством розподіл повноважень між регуляторними органами в Україні відповідає вимогам сьогоднішнього дня”, – сказав тоді він.

При цьому І. Соркін зазначив, що в Європі, з урахуванням уроків кризи, спостерігаються тенденції щодо підвищення ролі центрального банку в процесі здійснення нагляду та відмови від існування єдиного мегарегулятора.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 × п'ять =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>