Держфінпослуг не хоче ліквідації кредитних спілок

Проблеми кредитних спілок повинні бути вирішені за допомогою комплексних заходів, ліквідація галузі — не вихід із ситуації.

Про це заявив голова Держкомісії з регулювання ринків фінансових послуг Василь Волга, коментуючи заяву голови МВС Анатолія Могильова щодо доцільності ліквідації проблемного сектора економіки, повідомляє агентство «ЛІГАБізнесІнформ».

«Ми визнаємо наявність величезних проблем і неодноразово говорили про них на всіх рівнях. Держфінпослуг бачить проблему навіть глибше міліції, оскільки ми щодня зустрічаємося з громадянами, постраждалими від недобросовісних кредитних спілок. Проблема потребує негайного вирішення і не дивно, що голова МВС виступив настільки різко», — зазначив Волга.

Однак, за його словами, говорити про те, що потрібно ліквідувати проблемний сектор — неправильно для ринкової економіки і сучасної держави.

«Ідея кредитних спілок хороша і успішно працює в багатьох країнах. Банки просто не в змозі забезпечити мікрокредитування, потреба в якому в Україну становить 50 млрд. гривень на рік. Але спочатку держава створила цю систему із грубими порушеннями в її суті», — підкреслив голова Держфінпослуг.

За його словами, Комісією була розроблена і подана на розгляд Кабінету міністрів нова концепція розвитку кредитної кооперації, яка передбачає вирішення всіх проблемних питань.

На думку Волги, необхідно вжити заходів у трьох напрямках.

По-перше, провести законодавчі зміни в правилах гри для кредитних спілок, зокрема, виключити їх всеукраїнський статус.

По-друге, створити Фонд гарантування вкладів громадян і по-третє, провести рефінансування, одночасно посиливши контроль з боку держави.

«Нам необхідно відновлення довіри до системи кредитної кооперації, і багаторазове її розширення», — заявив голова Держфінпослуг.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


× 2 = шість

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>