Автокредити з нульовими авансами в 2011 році не з’являться

Кредитів на купівлю авто без початкового внеску позичальника в 2011 році не буде, – вважають експерти. Банки не готові вводити такі програми через високий рівень ризику по них, тому нижня планка авансів становитиме 10-15%.

Експерти прогнозують, що в 2011 році банки ще не будуть пропонувати автокредити з нульовими авансами, як у 2008. «Я думаю, що початковий внесок буде не нижче 10-15% в 2011 році», – зазначає Іван Кузовкін, заступник голови правління Банку Кіпру. «Вимоги до першого внеску в рамках стандартної пропозиції знизяться до 10-15% вартості авто», – також вважає Антон Шаперенков, директор департаменту маркетингу роздрібного бізнесу VAB Банку.

За даними компанії «Простобанк Консалтинг» мінімальний аванс на покупку нових авто серед 50 найбільших за розміром активів банків на 17.01.2011 р. складає 10%. Щоправда, такі умови пропонує лише один банк (VAB Банк) і тільки на певні марки авто. Кредити з авансами від 15% і від 20% також пропонують лише по одній установі (Альфа-Банк і банк «Форум» відповідно). Найбільш поширений розмір авансу – 30%, такі умови в 15 банках з числа найбільших.

За словами експертів, банки не будуть значно знижувати розміри авансів в 2011 році через неготовність брати на себе додаткові ризики. «Авансові платежі це один з основних параметрів, що впливають на рівень кредитного ризику. Мінімальні аванси – це прямий шлях до збільшення рівня ризикованості кредитів, що видаються, а більшість банків при нинішній ситуації навряд чи на це підуть. На мою думку – 10% мінімальний поріг авансового платежу на 2011 рік», – пояснює Олександр Кушлик, директор департаменту автомобільного кредитування Плюс Банку. «Як показала практика, кредити з нульовими авансами, видані до кризи, становлять основу портфелів проблемних кредитів банків. Авансовий внесок з одного боку знижує вартість кредиту для позичальника, з іншого – є відносною гарантією платоспроможності позичальника для банку», – зазначає Віталій Жихарцев, керівник напрямку автокредитування Астра Банку.

Втім, експерти не виключають, що деякі кредитні установи знизять аванс до 5%, але попереджають, що ставка по таких позиках вище стандартної. «Ми вважаємо, що авансовий внесок за кредитними програмами в розмірі 20% від вартості автомобіля є оптимальним для клієнта. Можливо, деякі банки підуть на зниження первісного платежу до 5-15%, але кредитні програми з таким низьким авансовим внеском будуть для клієнта істотно дорожче», – говорить Віталій Жихарцев.

http://www.prostobank.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


3 + = дванадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>