У Держфінпослуг грядуть масові скорочення

Регулятор небанківських фінансових ринків – Держфінпослуг – скоротить кількість своїх співробітників на третину. При цьому регіональні інспекційні відділення Держфінпослуг «оптимізують» повністю.

Залишилося звільнити 60 осіб

«У рамках адмінреформи ми змушені скоротити близько 100 осіб в Комісії. Половина з них – це співробітники територіальних відділень Комісії. У регіонах нікого не залишиться», – повідомив глава Держфінпослуг Василь Волга.

Нагадаємо, всього в Комісії за штатним розкладом передбачено 293 працівника. Щоправда, за словами Василя Волги, зараз працює близько 260. Залишитися має 200. «Зарплата у наших інспекторів низька, а навантаження великі, тому в Комісії постійна плинність кадрів. Зі скасуванням територіальних відділень роботи співробітникам, що залишилися значно додасться, вони можуть просто не впоратися», – нарікає регулятор.

Регіональним страховикам не пощастило

Відповідно до структури Комісії, прийнятої в 2008 році, територіальних відділень, які підпорядковуються інспекційному департаменту, у неї сьогодні шість – у Дніпропетровську, Донецьку, Одесі, Харкові, Львові та Сімферополі. У кожному з таких відділень працює до 10 осіб.

«Більше всього від ліквідації цих відділень постраждають регіональні страхові компанії. Сьогодні в Держфінпослуг не можна отримати за телефоном ніяких відомостей – лише при безпосередньому зверненні. Це питання хоч якось спрощувалося для страховиків за наявності регіональних відділень, а от коли їх скасують за будь-якою інформацією доведеться їхати до Києва. Для ринку це додаткові незручності та витрати», – говорить президент Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) Наталія Гудима.

А ось президент Національної асоціації кредитних спілок (НАКСУ) Петро Козинець, навпаки, вважає, що скасування периферійних інспекторів особливої погоди на ринку кредитних спілок не зробить.

«У них усе одно не було ніяких прав і повноважень, крім як проводити лінійні перевірки за розпорядженням з Києва. Навіть рішення по цим перевіркам приймали не вони, а в центральному апараті Держфінпослуг. Тому такі відділення, дійсно, потрібно або спрощувати, або наділяти великими повноваженнями», – вважає експерт.

http://ibank.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


9 − = сім

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>