Більше половини українців відкладають гроші на «чорний день»

Згідно з результатами дослідження фінансової грамотності та обізнаності в Україні 27% українців взагалі не роблять жодних заощаджень, а тих сімей, які практикують заощадження доходів, відкладають гроші на «чорний день» — 58%.

Серед інших причин, які відзначили респонденти, пояснюючи практику заощадження доходів, вони вказали підняття свого життєвого рівня у майбутньому — 25%, бути незалежним і мати можливість робити вибір — 17%, а також бажання залишити гроші своїм нащадкам.

Водночас лише 14% респондентів відзначили, що у них на кінець місяця залишаються кошти на заощадження після сплати всіх витрат. Але ці кошти вони головним чином не несуть до фінансових установ, а залишають у себе в готівковій формі, таких 49%.

«Схильність до збереження коштів у готівковій формі підтверджує загальну відстороненість споживачів від послуг фінансових установ та про низьку довіру до таких установ. Зокрема, звичка зберігати гроші під «матрацом» є результатом «радянського досвіду», — зазначила заступник директора з методології Надія Пірон.

Вона додала, що залишати вільні кошти у готівці схильні на Півдні — 59%, у той час, як витрачати їх на споживчі товари характерно для жителів Центрального, Північного та Східного регіонів (відповідно 34%, 35%, 31%), а класти залишкові кошти на рахунок найбільш характерно для Західного регіону (14%).

Дзеркало тижня

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 + = тринадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>